Letecké společnosti Letectví

EasyJet jde v Praze proti Wizz Air. Začne létat na londýnské letiště Luton

Airbus A320 společnosti easyJet. Foto: easyJet
Airbus A320 společnosti easyJet. Foto: easyJet

Letecká společnost easyJet dnes oznámila spuštění další přímé pravidelné linky mezi Prahou a Londýnem.  Od 28. října začne létat mezi Prahou a londýnským letištěm Luton, kde má společnost své hlavní sídlo.

Létat bude každý den s Airbusem A319 nebo A320. Většina letů je naplánována večer z Prahy ve 20:55, v sobotu letí dopoledne, v neděli z Prahy letí v podvečer.

Půjde o čtvrtou linku easyJetu do Londýna, firma létá na letiště  Gatwick, Stansted a Southend. Podle odhadů Letiště Praha novou linku využije až 100 tisíc cestujících za rok v obou směrech. Do Londýna míří také dlouhodobě z Prahy nejvíce letů týdně. Aerolinka na podzim představí také novou linku do Ženevy, kterou oznámila již na začátku července.

Nové spojení bude přímou konkurencí pro Wizz Air, který dosud z Prahy na Luton létal jako jediná aerolinka. Ceny zpátečních letenek easyJetu do Londýna začínají pod dvěma tisíci korunami.

Mezi Prahou a Londýnem létá z ruzyňského letiště nejvíce cestujících ze všech měst, kam existuje z Prahy přímé spojení. Týdně mezi oběma městy letí 93 párů spojů.

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
petr766
Host
petr766

To je divný, když tu byl článek o Pardubicích, tak spousta lidí chtěla přesouvat nízkonákladovky tam a přitom z Prahy létá 93 spojů a zřejmě nemají potřebu létat odjinud….

Apex
Host
Apex

No, protože spousta lidí žije v naivní představě, že všechny nízkonákladovky létají z malých regionálních letišť. To ale v zásadě platí jen pro RYR a WZZ které si postavili svůj business plán na to, že si na těchto letištích vymůžou minimální nebo žádné poplatky a ještě dostanou zaplaceno formou různých marketingových podpor. Naprostá většina ostatních lowcostů léta pokud možno na hlavní nebo významnější letiště.

Přemek
Host
Přemek

Kdo má důvodný problém létat s novými Boeingy, musí dát zavděk starším spolehlivým nebo v tomto případě se spolehlivými Airbusy

Yellowhammer
Host
Yellowhammer

Jo, u EasyJetu sice občas může chybět opěradlo, ale jinak je to cajk 😀

Gogo
Host
Gogo

Dotaz pro znalé: které londýnské letiště je nejlepší použít když chci jen navštívit Londýn?

Petr
Host
Petr

Při tom množství letů, co z Prahy je, mě udivuje, že si někdo dobrovolně vybere Luton.

Adam
Host
Adam

Pokud jedete někam na sever nebo s EZY letíte třeba na Island jako my tak proč ne.

yaakov666
Host
yaakov666

Pokud jedete do Golders Green nebo Hendonu, není lepší letiště.

Jakub
Host
Jakub

Co je na tom divného. I ti, co letí do Londýna se často rozhodují podle ceny. A pokud to na luton vychází nejlevněji, tak proč ne?

Adam
Host
Adam

A Vicoria Station se dá koupit lístek na bus za 1 libru.

Vaba
Host
Vaba

Mé nejoblíbenější je City, především mi vyhovuje blízkost centra. Luton je ale také dobrý – hodí se při cestách jinam, než jen do centra Londýna. A navíc jsou letenky levné.