Drmoul a Trstěnice na Mariánskolázeňsku si oddechnou, stavba obchvatu začala

Oblíbená kratochvíle politiků, klepání na základní kámen. Pramen: Facebook Dana ŤokaOblíbená kratochvíle politiků, klepání na základní kámen. Pramen: Facebook Dana Ťoka

Obyvatelé obcí Drmoul a Trstěnice u Mariánských Lázní se do dvou let dočkají výrazné úlevy od dopravní zátěže. Ředitelství silnic

Obyvatelé obcí Drmoul a Trstěnice u Mariánských Lázní se do dvou let dočkají výrazné úlevy od dopravní zátěže. Ředitelství silnic a dálnic dnes zahájilo stavbu přeložky silnice I/21, která obě obce obejde.

„Stávající komunikace má nevyhovující směrové i výškové uspořádání a prochází obcemi Drmoul a Trstěnice. Z těchto důvodů se řadí mezi nejvíce nehodová místa. Hlavní význam právě zahajované stavby je tedy v bezpečném převedení dopravní zátěže a odklonění tranzitní dopravy mimo tyto obce“, uvedl generální ředitel ŘSD Jan Kroupa.

Obchvat Drmoul - Trstěnice. Pramen: ŘSD ČR

Obchvat Drmoul – Trstěnice.
Pramen: ŘSD ČR

Podle něj má probíhající rozvoj celého regionu za následek výrazný nárůst především nákladní dopravy na stávající silnici I/21. Obcemi denně projedou tisíce aut. Stavba obchvatu má být hotova v březnu 2020.

Zprovozněním přeložky s návazností na chystané propojení II/230 do Mariánských Lázní-Úšovic se podle silničářů převede dopravní zatížení mimo obce. Propojení II/230 jako obchvat Mariánských Lázní má začít stavět kraj rovněž na jaře, vyjde zhruba na 250 milionů korun.

Data o stavbě

Hlavní trasa: délka: 5012 m kategorie: S 11,5/80

Plocha vozovek: 81 278 m2

Počet stavebních objektů: 45

Zhotovitel: EUROVIA CS, a.s., BERGER BOHEMIA, a. s., ALGON, a.s.

Cena stavby dle smlouvy: 376 mil. Kč bez DPH

Termín výstavby: 03/18 – 03/20

Tagy Drmoul I/21 obchvat ŘSD Trstěnice
Žádné komentáře