Komerční sdělení

Deník Zdopravy.cz spouští podcast, povede ho Ondřej Kubala

Mikrofon, ilustrační foto. By ElooKoN - Own work: https://www.elookon.de/fotos-und-zeichnungen, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=71455195

Tým deníku Zdopravy.cz se 3,5 roku od založení dočká nového člena. Posílí jej zkušený novinář, moderátor a znalec dopravního prostředí Ondřej Kubala. Jeho příchod souvisí s chystaným spuštěním nového zvukového formátu, kterým bude podcast Cesty Zdopravy.cz.

Podcast bude mít podobu rozhovorů se zajímavými hosty, Kubala bude mít na starosti celou jeho přípravu včetně vedení interview.

„Chceme novým formátem rozšířit obsah našeho deníku a nabídnout uživatelům hlubší vhled do myšlení lidí, kteří v dopravě hrají hlavní role. A nejsou to jen takzvaní kapitáni odvětví, ale také lidé přímo z provozu,“ uvedl Jan Šindelář, jeden ze zakladatelů deníku Zdopravy.cz.

První díl podcastu vyjde koncem příštího týdne, podrobnosti o prvním hostu budou zveřejněny v pondělí. „Naše pozvání už přijalo několik velmi zajímavých osobností. Při jejich zpovídání přitom dáme velký prostor také čtenářům deníku Zdopravy.cz, hostům budeme totiž pokládat i jejich otázky,“ sdělil Kubala.

Nezávislý deník Zdopravy.cz založili v létě 2017 ekonomičtí novináři Jan Sůra a Jan Šindelář. Od té doby se deník zařadil mezi hlavní informační zdroje v odvětví dopravy i mezi nejčtenější weby českého internetu vůbec (patří stabilně do první stovky). Měsíčně jej navštíví přes 600 tisíc unikátních čtenářů. Třikrát za sebou se umístil v první desítce ankety Křišťálová Lupa (v kategoriích Zpravodajství a publicistika a Zájmové weby).

Ondřej Kubala (39)

Začínal jako ekonomický redaktor Radiožurnálu. V roce 2007 přijal nabídku Českých drah, kde působil jako mluvčí a vedoucí tiskového oddělení. Říká, že jeho největší profesní zkušeností byla mediální komunikace železničního neštěstí ve Studénce v roce 2008. Získal ocenění Mluvčí roku 2008 a také ocenění Mistrovský kus v PR právě za komunikaci zmíněné nehody.
Po odchodu z ČD (2010) zůstal v oblasti mediální komunikace a marketingu, byl například mluvčím sčítání lidu pro Český statistický úřad v roce 2011. Působil v komunikační agentuře Ewing a téměř deset let učil studenty pražské Vysoké školy ekonomické mediálním dovednostem.
Už čtyři roky je součástí moderátorského týmu rádia Frekvence 1, za mikrofon usedá vždy v pátek a v sobotu večer.

Ondřej Kubala. Autor: Ondřej Novotný/archiv Ondřeje Kubaly
Ondřej Kubala. Autor: Ondřej Novotný/archiv Ondřeje Kubaly
32 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jirka

Ještě by to chtělo udělat hezčí logo… Toto vypadá jak od dětí ze ZŠ

Equinox

Hodně štěstí, podcasty mám rád, tak si určitě nějaký poslechnu.

Ted

Hm, zajímavé… Web tu udělá v podstatě pouze oznámení o nové službě, a hned se tu vyroji X kritiku. Když máte pocit že zde vládne cenzura, web nemá návštěvnost co tvrdí, tak proč sem chodíte?

Jinak držím s podcastem palce. Budete i na Spotify?

Jan Sůra

Díky. Spotify, Google Podcasts, Apple

Poudy

Děkujeme, přeji spoustu úspěchů.

Viktor

„Nezávislý“deník zdopravy je celkem lež… blokování lidí na fb a Twitteru, protože nesnesete kritiku a někdy i vyhrožování soudem a pak celkové kopání do ČD….. odstavec pobavil

Zdravý sluch

Ano, pobavil jste. Zřejmě si pletete kritiku s žumpou a prostorem pro vyléváním životní frustrace trollů. Založte si vlastní diskuzní fórum (mimochodem tento web není primárně diskuzní) a nic nemoderujte, nechte každého urážet kohokoliv chce a uvidíme, jak oblíbený bude a kolik lidí tam bude chtít chodit diskutovat, když si tam z nich frustrované skupiny trollů akorát budou dělat terče a zkoušet si vybít vztek a chovat se tak, jak by si osobně nikdy nedovolili, natož aby to o nich vědělo jejich okolí, jací ve skutečnosti jsou. Tohle je poměrně známý neduh internetu… Anonymní svoboda slova je trošku něco jiného… Číst vice »

Jan Sůra

Kritiku máme rádi. Nemáme rádi, když lidé diskutují za pomoci sprostých slov či záměrně lžou

Hřebíček

Bude mít delší životnost než partnerský web pracezdopravy.cz? Taky byl spouštěn s velkou slávou. A nyní? Web stále funguje, ale počet inzerátů 0.

Jan Sůra

Možná jste si všiml, že situace na trhu práce v oblasti dopravy se poněkud změnila…

MLB

Zajímavá novinka. Doufám, že to nebude sloužit jen jako shrnutí zde publikovaných článků za posledních X dní, ale že to bude mít vlastní obsah – ať už jedno téma víc do hloubky nebo další novinky.

Palecek.M

Tak at se dari

robert

Gratuluju, budu se těšit a snad nebudou tak přechytralé jako u OMH. 🙂

Jan Prachař

Přimlouval bych se i za formát podcastu, kde byste shrnuli a okomentovali aktuální dění. Tady je toho tolik, že to bohužel nestíhám sledovat. A času na poslech mám víc než času na čtení 🙂

robert

Souhlasím. Takový průřez s odkazy by se hodil.

Jirka

Panu Kubalovi preji hodne uspechu, pusobil na me vzdy sympaticky. 🙂

A snad nebude posilat tady v diskuzich lidi do lekarny pro leky, jak to dela jeden z tvurcu tohoto serveru… 😛

Ten_z_Biliny

Kdo kdy dělal s lidmi, tak potvrdí, že to může mít jak skvělé stránky, kdy i tady je v drtivé většině skvělá parta, tak i ty horší stránky, kdy někteří lidé dokáží bezdůvodně lidem zvedat zluč… Je potřeba mít prostě pochopení, protože ne každý je na tyto lidi zvyklý a dokáže to 100% unést.

Jirka

„i mezi nejčtenější weby českého internetu vůbec (patří stabilně do první stovky)“ – Ac tento web sleduji take a jsem rad, jake clanky tu jsou, tuto vetu bych vypustil – zni to dost prehnane a nafoukane. 🙂

Vsadil bych, ze z mladych lidi do 25 let tady prijde mozna 1 z 10, a to maximalne. Mezi nejctenejsi weby na ceskem internetu urcite nepatri, spis bych rekl, ze je mezi nejctenejsimi co se tyce dopravy.
Porad vedou urcite seznam.cz, idnes.cz, ct24, super.cz, blesk atd.

Nechvastat se a neprehanet! 🙂

Jan Šindelář

Chvástání možná, ale přehánění nikoliv. Jde o tvrdá data služby NetMonitor (v pátek 76. místo z českých webů – nejen zpravodajských). A nemylte se v mladých, čtenáři 18 – 24 let tvoří 27 procent našich čtenářů. Chvástáme se jen jednou za tři roky, můžete to brát i jako vzkaz případným inzerentům 🙂

USA

No ja si take myslim, jako nize Saul, ze to nadhodnocujete. Jako nic mi do toho neni, je to vas business, doslova, ale nemyslim, ze ziju v socialni bubline a v podstate neznam skoro nikoho, kdo by cetl tento web. Mozna, kdyz mu na nej vyhodi odkaz google, pokud hleda konkretni tema, ale i zde bych rekl, ze pokud google vyhodi hodne zdroju, prvne se klika na ty co vedou na idnes, novinky a takove, protoze pusobi z principu seriozneji a ne nejak fanouskovsky nebo naopak prilis odborne. Tohle neni nic proti vam, berte to s nadhledem – otazka zni,… Číst vice »

Jan Sůra

K nadhodnocování: data jsou veřejně dostupná zde. Jde o oficiální žebříček. https://www.netmonitor.cz/online-data-ola

Tuaer

Já bych třeba za hlavní výhodu považoval relativní odbornost. Ostatní média často zprávy s dopravní tématikou podávají velmi nepřesně. Zdopravy tuto chybu nedělá a zároveň bývají jejich články pochopitelné i pro širokou veřejnost.

SaulGoodman

Je pravda, že českých webů s vysokou návštěvností zase tolik nebude a 100 je na naše poměry vcelku velké rozpětí. Zpravodajské weby spočítáte na prstech, k tomu možná tak stejný počet větších odborných, nějaké ty eshopy, možná státní správa, „multimediální weby“, a pak už mě asi ani nenapadá kategorie, která by generovala nějaký větší provoz. Samozřejmě pokud se nepočítají české mutace zahraničních webů, typu google.cz atd.

Václav

Já si myslím, že si server zdopravy za tu dobu vybudoval celkem slušné renomé. Docela často slyším p. Sůru v Českém rozhlase, nebo bývá v ČT, když potřebují okomentovat něco kolem dopravy.

glosátor

Mezi slepými je i jednooký králem – a ČT ani ČRo žádné redaktory zaměřené speciálněji na dopravu (snad s jakousi výjimkou rozhlasové „Zelené vlny“) nemá …

Václav

Tímto ale dokazuje, že u nás patří mezi nejlepší, když s ním spolupracují tak velké zpravodajské organizace.

Tuaer

Jan Beránek z ČT se primárně zaměřuje na dopravu.

PetrJ

Dovolím si nesouhlasit s tvrzením o nízké návštěvnosti lidí ve věku do 25 let. Já sám do této kategorie spadám a znám desítky svých vrstevníků, kteří tento web pravidelně navštěvují. Pro mě server Zdopravy tvoří klíčové médium, které navštěvuji na každodenní bázi.

Jan Hojsák

Tak to, taky se hlásím. 🙂

seika

Těším se na nové příspěvky a komentáře.

Fandík

Děkuji a těším se 🙂

Václav

Děkuji, podcasty sleduji, dávám si do odběru.
Jinak, nedávno byl p. Sůra hostem v podcastu fly Rosta.