Větší výběr letů pro obyvatele Ostravska. Wizz Air expanduje z polských Katovic

Airbus A320 v nátěru společnosti Wizz Air. Foto: Wizz AirAirbus A320 v nátěru společnosti Wizz Air. Foto: Wizz Air

Ostravskému letišti Leoše Janáčka se opět přiostřila konkurence v nabídce letů z nedalekých měst. V polských Katovicích oznámil další expanzi

Ostravskému letišti Leoše Janáčka se opět přiostřila konkurence v nabídce letů z nedalekých měst. V polských Katovicích oznámil další expanzi maďarský nízkonákladový dopravce Wizz Air.

Wizz Air oznámil start celkem sedmi nových linek z Katovic, na základnu přidá další letadlo. V letovém řádu se od příštího jara objeví Porto, Mnichov, Lvov, Charkov, Malaga, Faro a Podgorica.

Dá se tak očekávat, že náskok katovického letiště na ostravské ještě dál vzroste, i když podle počtu cestujících jde už spíše o souboj obra s trpaslíkem.  Provoz v Katovicích už letos v říjnu překonal loňský rekord 3,22 milionů cestujících. Letos počty cestujících rostou dvojciferným tempem, za říjen o více než 27%.

Letiště Ostrava zveřejňuje jen čísla za celý rok, loni zde odbavili 258 tisíc cestujících: jen pro srovnání: tolik odbavili v Katovicích během léta za čtrnáct dní. Podle počtu linek se v Ostravě nedá čekat letos zásadní růst.

Vedení kraje, kterému Letiště Ostrava patří, už v minulosti zaspalo a nechalo expandovat svého nedalekého polského konkurenta. Z Katovice, které jsou z Ostravy 119 kilometrů a spojeny dálnicí, létá mnohem více dopravců a jsou nižší i ceny. Vedení kraje přesto vymýšlí, jak dopravce do Ostravy přilákat dotacemi, jejich pokusy ale skončí neúspěchem. Ani s dotací nechce do Ostravy žádný dopravce linky podle představ kraje otevřít.

Tagy Katovice Letiště Ostrava Wizz Air
3 komentáře