LOT 3a leaderboard

Další evropská aerolinka krachuje. Švýcarské Darwin Airline létají i do Prahy

Saab 2000 společnosti Darwin Airline na letišti v Mostaru. Foto: Mostar AirportSaab 2000 společnosti Darwin Airline na letišti v Mostaru. Foto: Mostar Airport

Z evropského nebe může po Air Berlin a Monarch Airlines zmizet další dopravce. Švýcarská letecká společnost Darwin Airline, jejíž letadla

Z evropského nebe může po Air Berlin a Monarch Airlines zmizet další dopravce. Švýcarská letecká společnost Darwin Airline, jejíž letadla stále létají i do Prahy, vstoupila do insolvence a žádá o ochranu před věřiteli.

Dopravce se sídlem ve švýcarském Luganu žádá soud o povolení reorganizace. Stalo se tak jen čtyři týdny poté, co aerolinka změnila majitele. Předchozím majitelem byly Etihad Airways, po kterých se dopravce jmenoval Etihad Regional. Letos v červenci firmu koupil lucemburský investiční fond 4K Invest, který vlastní i slovinské aerolinky Adria Airways.

Firma v tiskové zprávě oznámila, že i přes slibný začátek restukturalizace pod novými vlastníky hospodaření firmy ovlivnilo několik nepříznivých skutečností. Jako hlavní uvádí hlavně konec s jinými krachujícími aerolinkami: Alitalií a Air Berlin. V obou dopravcích měl podíl Etihad Airways, který letos sám kvůli vlastním problémů vycouval z lití peněz do ztrátových dopravců.

Dopravce zaměstnává zhruba 120 lidí, ve flotile má šest letadel Saab 2000 a 4 ATR 72-500. Firma chce zatím dál pokračovat v provozu na současnou licenci. Jak dlouho provoz vydrží, není jasné. Více se chce ale zaměřit na pronájem svých letadel a posádek, jak činí už dosud. Aktuálně má dopravce dvě pravidelné linky: z Lugana do Říma a z Lugana do Ženevy.

S letadly Etihad Regional a nyní Darwin se mohli potkávat cestující i v Praze. Saaby této společnosti bývaly pravidelně nasazovány na linku Air Berlin z Prahy do Berlína, nyní jsou k vidění na lince Adria Airways mezi slovinskou Lublaní a Prahou.

Tagy Darwin Airline
Žádné komentáře