Dálnice D35 na Olomoucku potřebuje opravy. Stovky milionů půjdou do mostů i nového povrchu

Dálnice D35 na Olomoucku. Autor: Zdopravy.cz/Jan MeichsnerDálnice D35 na Olomoucku. Autor: Zdopravy.cz/Jan Meichsner

Silničáři mají letos v plánu provést opravu dvou úseků na D35. Řidiči musejí počítat s omezením dopravy.

Dálnici D35 poblíž Olomouce letos čekají opravy mostů a povrchu. První práce začnou v dubnu, kdy se silničáři pustí do oprav úseku mezi 288. a 292. kilometrem. Práce potrvají až do června a vyjdou na téměř 260 milionů korun.

Během té doby dojde k opravě pravého jízdního pruhu, systému odvodnění a závěru mostů. Vozovka v místě podle Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) potřebuje opravy kvůli poruchám cementobetonového krytu. „Ty tvoří zejména rozpad betonu na příčné spáře, která se vyskytuje ve stádiu trhlin až výtluků. Dále jsou pak na místě mapové trhliny a podélné trhliny,“ uvádí silničáři na svém webu. Opravy navážou na práce z roku 2019, kdy dělníci pracovali na úseku od Lipníka nad Bečvou na opravě tří kilometrů dálnice.

Poté, co opravy skončí, přesunou se stavbaři na další úsek. V srpnu začnou práce těsně před exitem 272. Zde projdou opravou místní mosty a přilehlá komunikace. Cena zakázky zatím není známa, ŘSD je ve fázi zpracování projektové dokumentace. Už teď je ale jasné, že práce potrvají minimálně do listopadu. Nutnost oprav prokázal diagnostický průzkum. „Jedná se o trhliny v opěrách a závěrných zídkách, trhliny v křídlech, zatékání do nosné konstrukce přes mostní závěry, místní poklesy povrchu, mozaikové trhliny, výtluky, vyjeté koleje, nefunkční odvodňovací systém, koroze ocelových prvků,“ vyjmenovává ŘSD na webu.

Řidiči na D35 na Olomoucku se tak během následujících měsíců budou muset připravit na omezení a zúžení v dotčených úsecích. „Realizace uvedených oprav bude probíhat za uzavírky příslušného jízdního pásu (pravý/levý) s vedením dopravy obousměrně v protilehlém jízdním pásu v režimu 2+1,“ uvedl mluvčí ŘSD Miroslav Mazal.

Loni na dálnici D35 provedli silničáři trojici oprav. Ve druhé polovině roku 2021 nejprve zpevnili část krajnice u Litovle. Následovaly práce u Mohelnice a u Skrbeně.

Tagy D35 Olomouc ŘSD seznam
19 komentářů