Železnice Železniční průmysl

CZ LOKO výjimečně otevře dveře veřejnosti, ukáže i první hybridní lokomotivu

Lokomotiva EffiLiner 1600 společnosti RCC – CZ během předváděcí jízdy u výrobního závodu CZ LOKO v České Třebové. Foto: CZ LOKO
Lokomotiva EffiLiner 1600 společnosti RCC – CZ během předváděcí jízdy u výrobního závodu CZ LOKO v České Třebové. Foto: CZ LOKO

V České Třebové si v sobotu 1. června připomenou v hlavním závodě společnosti CZ LOKO 170 let od založení místních železničních dílen. Veřejnost tak bude mít možnost prohlédnout si výrobní prostory jedné z největších firem českého železničního průmyslu, které se podařilo proniknout výrazně i do zahraničí.

„Den s CZ LOKO zcela výjimečně poodkryje know-how, které uplatňujeme při výrobě a modernizacích lokomotiv. Návštěvníci díky tomu na vlastní oči uvidí celý výrobní proces od A do Z. Otevřená bude hala pro opravy elektrických točivých strojů, montovna, hala pro demontáž, lakovna, podvozkárna s motorárnou, zkušebna lokomotiv a kolejová váha,“ přibližuje program oslav Jan Hošek, vedoucí oddělení marketingu CZ LOKO.

Návštěvníci by tak měli vidět například prototyp hybridní lokomotivy 719.401 HybridShunter nebo nový EffiShunter 1000-M.

Doprovodný program pro celou rodinu nabídne různé sportovní akce, show s klauny nebo malování na obličej, pro modeláře je připravena modulová železnice v měřítku TT v délce 35 metrů. V zadní části areálu se návštěvníci budou moci svézt šlapací drezínou, parní lokomotivou BS 200 nebo nejnovějším speciálním vozidlem MUV 75 z produkce CZ LOKO.

Firma současně oficiálně představí se zástupci partnerských středních škol a univerzit 1. ročník programu CZ TRAINEE. Půjde o zážitkový roční program s cílem vybrat ty nejlepší talenty pro další spolupráci s CZ LOKO. Kulaté jubileum připomene nová publikace, zachycující nejvýznamnější milníky v  historii CZ LOKO. Nadto blíže analyzuje dějiny výrobních závodů v České Třebové a v Jihlavě včetně výroby motorových lokomotiv na našem území. Slavnostní křest publikace CZ LOKO – 170 let tradice proběhne v 11:45 za účasti starostky České Třebové Magdaleny Peterkové. Publikace bude k zakoupení po celý den spolu s dalšími upomínkovými předměty.

Mapa areálu CZ LOKO pro den otevřených dveří 1. června
Mapa areálu CZ LOKO pro den otevřených dveří 1. června

Den s CZ LOKO začíná 1. června v 10:00, konec je plánovaný v 16:00. Vzhledem k omezené kapacitě parkování u areálu doporučují organizátoři cestu vlakem.

tagy
10 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Nosek Martin

Za vystoupení kožicháře údajně firma vyhodila přes milion korun :-/ Ano, firmě se asi daří a na tohle přitáhnou hodně z těch jednodušších občanů, ale být zaměstnancem asi by se mi to moc nelíbilo.

Každopádně samotný den otevřených dveří může být zajímavý a nikoho od něj neodrazuji. Přesto mi je mnohem milejší jít se svézt parním vlakem mezi Českou Třebovou a Letovicemi, jehož jízdu bohužel v ten samý den pořádá jistý spolek, který si nemůže dovolit takovou pompézní reklamu a články ve všech možných médiích, protože je rád za každou korunu.

Honza

Ještě k Leoškovi měli pozvat za další melounek i Lucinku Velkohubou a národ by jásal … Chléb a hry, ale více her …

Nosek Martin

Zatím mám +5/-8 … chápu, je mezi námi 8 lidí, kteří se nechali utáhnout na Leoše 😀

Jarek

Nějak nechápu, proč (poměrně ubohou formou) chcete někomu kecat do toho, koho si za svoje prachy může pozvat na firemní oslavu… 🙂

Jinak hodnocení Mareše moc nechápu – je to skvělý showman, který pozitivním milým způsobem dokáže odmoderovat cokoliv. Tady jsou příklady výsledků pro Mall, v ČR nevidím moc lidí, kteří by to dali líp.
https://www.youtube.com/watch?v=lY0zWrVW65Q
https://www.youtube.com/watch?v=CUaBE7iIGOg

A za mega to stojí, o tom si v Třebové budou vyprávět ještě pět roků.

Milan

Ta firma nekomu patri tak si klidne muze zaplatit show treba za 10mio kdyz bude chtit
Zamestnaci berou mzdu za odvedenou praci
Majitel sklizi ovoce za to do ceho investoval
Kde je teda to proc by se to nemelo zamestnancum libit?

johny

Ceska zavist…

Jiří Kocurek

A teď si představte, že na odvodech ze mzdy stát zkasíruje zaměstannce (cca 700) a firmu odhadem 150 miliónů ročně. Za tyhle peníze by tam mohl být Leoš každý druhý den, možná i denně, s množstevní slevou. 😀

czhunter

To je fakt – akorát stát už platí jiné komedianty – dokonce i mnohem dražší.