ČSA zůstala dvě letadla, Boeing 737 je zpět pod Smartwings

První Boeing 737-800 v barvách ČSA registrace OK-TST. Foto: Marek HorákPrvní Boeing 737-800 v barvách ČSA registrace OK-TST. Foto: Marek Horák

ČSA zůstaly provozovatelem dvou airbusů.

Flotila Českých aerolinií (ČSA) se opět zmenšila. Společnosti v úpadku zůstala k dispozici jen dvě letadla. Třetí letoun si vzal zpět do svého provozu vlastník ČSA, společnost Smartwings.

Vyplývá to z dat v leteckém rejstříku. V něm jsou zapsané ještě oficiálně i tři letadla ATR 72, u nich už ale dopravce dříve uvedl, že je vyřadil a vrátil majitelům. Boeing 737-800 registrace OK-TST patří irské leasingové firmě, od podzimu 2018 ho Smartwings převedl na České aerolinie jako provozovatele. V minulých dnech došlo opět k přepisu zpět na Smartwings. Smartwings se s pohledávkou za nezaplacený pronájem letadla přihlásily i jako věřitelé do insolvenčního řízení ČSA.

ČSA tak aktuálně pokrývají své lety jen dvěma letadly, u kterých jsou zapsány jako provozovatel. Jde o Airbus A319 registrace OK-REQ, který ČSA i patří, a Airbus A320 OK-HEU, který mají v pronájmu. Na počátku března ČSA definitivně vyřadily turbovrtulová letadla ATR.

I přes další redukci flotily ČSA plánují otevírání nových linek v příštích měsících. Lze očekávat, že lety bude dopravce pokrývat hlavně pronajatými letadly od Smartwings.

Tagy Boeing 737-800 České aerolinie ČSA seznam smartwings
83 komentářů