Letectví

Čím dál plnější nebe. 202 tisíc letů za jediný den, český rekord zatím odolal

Letecký provoz nad částí Evropy podle služby Flightradar24. Foto: Flightradar24.com
Letecký provoz nad částí Evropy podle služby Flightradar24. Foto: Flightradar24.com

Letecká doprava míří letos k novému rekordu, jeden překonala už před několika dny. Poprvé během jediného dne zaznamenala služba Flightradar24.com více než 200 tisíc letů. Rekordní bude letos i provoz na českém nebi.

Flightradar24.com zaznamenal v pátek 29. červa za jediný den 202 157 letů. Firma oznámila rekord a první pokoření hranice 200 tisíc letů za den na twitterovém účtu.

Pátek na začátku prázdnin je pro rekordní provoz logický, začínají velké přesuny lidí na dovolené. V Česku zatím ale rekord v počtu letů za jediný den odolává. „Byl to opravdu rušný den, podle našich statistik jsme tento den odbavili v českém vzdušném prostoru 3 010 pohybů. Nicméně stále platí rekord z loňského 16. července, kdy jsme odbavili 3 168 letů,“ řekl mluvčí Řízení letového provozu Richard Klíma.

I tak bude nejspíše provoz na českém nebi letos rekordní: jen za červen stoupl provoz o deset procent. „S ohledem na vývoj provozu v roce 2018 očekáváme, že dosavadní provozní rekord bude v průběhu července i srpna i opakovaně překonán,“ dodal Klíma.

7 komentářů

Klikni pro vložení komentáře

Diskuse pod články deníku Zdopravy.cz slouží pouze ke slušné výměně názorů. Prosíme diskutující, aby se vyvarovali vulgarismů a urážek jakéhokoliv druhu. Za obsah diskusí je zodpovědný vydavatel, který si proto vyhrazuje právo urážlivé, vulgární a jinak nevhodné příspěvky smazat bez dalšího upozornění. Děkujeme, že nemusíme mazat. Vaše redakce.

Newsletter

Partneři


Konference Doprava 2018

Výběr editora