egoe-plus
Letectví

Čím dál plnější nebe. 202 tisíc letů za jediný den, český rekord zatím odolal

Letecký provoz nad částí Evropy podle služby Flightradar24. Foto: Flightradar24.com
Letecký provoz nad částí Evropy podle služby Flightradar24. Foto: Flightradar24.com

Letecká doprava míří letos k novému rekordu, jeden překonala už před několika dny. Poprvé během jediného dne zaznamenala služba Flightradar24.com více než 200 tisíc letů. Rekordní bude letos i provoz na českém nebi.

Flightradar24.com zaznamenal v pátek 29. červa za jediný den 202 157 letů. Firma oznámila rekord a první pokoření hranice 200 tisíc letů za den na twitterovém účtu.

Pátek na začátku prázdnin je pro rekordní provoz logický, začínají velké přesuny lidí na dovolené. V Česku zatím ale rekord v počtu letů za jediný den odolává. „Byl to opravdu rušný den, podle našich statistik jsme tento den odbavili v českém vzdušném prostoru 3 010 pohybů. Nicméně stále platí rekord z loňského 16. července, kdy jsme odbavili 3 168 letů,“ řekl mluvčí Řízení letového provozu Richard Klíma.

I tak bude nejspíše provoz na českém nebi letos rekordní: jen za červen stoupl provoz o deset procent. „S ohledem na vývoj provozu v roce 2018 očekáváme, že dosavadní provozní rekord bude v průběhu července i srpna i opakovaně překonán,“ dodal Klíma.

7 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
MildaIV

To je zase nářkú ubohých vlakofilú. Spotřeba letadla je ve skutečnosti už na poměrně krátkou vzdálenost menší než u vlaku. Kdyby měli cestující ve vlaku platit plné náklady včetně dopravní cesty tak by vlakem nejezdil nikdo. Místo toho, aby jsme realisticky akceptovali, že dálková železniční doprava je dávno mrtvá a snažili se leteckou a železniční dopravu rozumně zaintegrovat, tak tu řešíme lokálky a na letiště z vlaku musíme 2x přestupovat.

Jakub

@ Karel Sined: A proč by měla být na ústupu?

R. P.

Kdyz to litani je tak levny, za 8tis z EU do asie, nebo jak dnes na ostrovy v Indickem oceanu, nebo zdarma (promo akce za 1cent) z Vidne po Evropě…. https://www.fly4free.com/flight-deals/europe/level-launches-14-new-routes-from-vienna-tickets-already-on-sale-from-only-e15-one-way/

Karel Sined

Smutný rekord v době, kdy by měla být lezecká doprava na ústupu.

Nekdo

a do Ameriky nebo do Australie se maji lide dostat, prosim, jak, pane chytry? Tramvaji? Sukafonem? Horkovzdusnym balonem? Nebo co je pro zpatecniky vlastne dostatecne dobra doprava??

Milan

Holt fosilního paliva je zjevně nadbytek, je levné, a tak se jen tak, zbůhdarma spaluje a plýtvá.

Jan Sova

No jak vidno, tak na letový provoz, resp. letadla a jejich spalování (vzduchu, paliva), si nikdo hned tak žádným downsizingem neposvítí…. Evropská komise má teď plnou hlavu diesel-gate u osobních aut….