Letectví

Čím dál plnější nebe. 202 tisíc letů za jediný den, český rekord zatím odolal

Letecký provoz nad částí Evropy podle služby Flightradar24. Foto: Flightradar24.com
Letecký provoz nad částí Evropy podle služby Flightradar24. Foto: Flightradar24.com

Letecká doprava míří letos k novému rekordu, jeden překonala už před několika dny. Poprvé během jediného dne zaznamenala služba Flightradar24.com více než 200 tisíc letů. Rekordní bude letos i provoz na českém nebi.

Flightradar24.com zaznamenal v pátek 29. červa za jediný den 202 157 letů. Firma oznámila rekord a první pokoření hranice 200 tisíc letů za den na twitterovém účtu.

Pátek na začátku prázdnin je pro rekordní provoz logický, začínají velké přesuny lidí na dovolené. V Česku zatím ale rekord v počtu letů za jediný den odolává. „Byl to opravdu rušný den, podle našich statistik jsme tento den odbavili v českém vzdušném prostoru 3 010 pohybů. Nicméně stále platí rekord z loňského 16. července, kdy jsme odbavili 3 168 letů,“ řekl mluvčí Řízení letového provozu Richard Klíma.

I tak bude nejspíše provoz na českém nebi letos rekordní: jen za červen stoupl provoz o deset procent. „S ohledem na vývoj provozu v roce 2018 očekáváme, že dosavadní provozní rekord bude v průběhu července i srpna i opakovaně překonán,“ dodal Klíma.

7 komentářů

Klikni pro vložení komentáře
  • To je zase nářkú ubohých vlakofilú. Spotřeba letadla je ve skutečnosti už na poměrně krátkou vzdálenost menší než u vlaku. Kdyby měli cestující ve vlaku platit plné náklady včetně dopravní cesty tak by vlakem nejezdil nikdo. Místo toho, aby jsme realisticky akceptovali, že dálková železniční doprava je dávno mrtvá a snažili se leteckou a železniční dopravu rozumně zaintegrovat, tak tu řešíme lokálky a na letiště z vlaku musíme 2x přestupovat.

  • Smutný rekord v době, kdy by měla být lezecká doprava na ústupu.

    • a do Ameriky nebo do Australie se maji lide dostat, prosim, jak, pane chytry? Tramvaji? Sukafonem? Horkovzdusnym balonem? Nebo co je pro zpatecniky vlastne dostatecne dobra doprava??

  • Holt fosilního paliva je zjevně nadbytek, je levné, a tak se jen tak, zbůhdarma spaluje a plýtvá.

  • No jak vidno, tak na letový provoz, resp. letadla a jejich spalování (vzduchu, paliva), si nikdo hned tak žádným downsizingem neposvítí…. Evropská komise má teď plnou hlavu diesel-gate u osobních aut….

Newsletter

Partneři


Výběr editora