egoe-plus
Cestovní ruch

Cestovky začaly se zájezdy k moři. Budou prázdnější pláže, lákají

Dovolená na pláži. Foto: CK Fischer
Dovolená na pláži. Foto: CK Fischer

České cestovní kanceláře zahajují letní sezónu, během které očekávají pokles poptávky až o desítky procent oproti rekordnímu loňskému roku. Podle cestovek by neměly zájezdy i přes oslabení koruny zdražovat, lidé by měli zažít v řadě případů také výrazně prázdnější pláže než v minulosti.

Podle Terezy Pickové z Asociace českých cestovních už v minulém týdnu odjely první autobusy do Chorvatska. To je první zemí, která se otevřela českým turistům pro dovolenou bez vstupních omezení.

„Čeští turisté těží z uvolněných pláží s dostatkem volného prostoru a lehátek. Větší pohodlí nabízejí i oblíbené švédské stoly, ze kterých je jídlo roznášeno obsluhou přímo ke stolu bez front a tlačenic. Výběr sortimentu zůstává zachován, přídavek je možné objednat i několikrát,“ řekla Picková.

Opatření proti možnému šíření koronaviru se v jednotlivých zemích liší, podle cestovek se například prodlužuje doba na úklid pokoje.

Jedna z největších tuzemských cestovek Blue Style včera oznámila, že první zájezdy vypraví 1. července, půjde o Řecko a Bulharsko. Šéf cestovky Ondřej Rušikvas tvrdí, že zájezdy letos nezdraží, naopak v některých případech mohou ještě zlevnit kvůli cenám hotelů. Pro většinu hoteliérů je letošní sezóna prakticky odepsaná a snaží se jen minimalizovat ztráty. „Jednání o cenách vedou k tomu, že tato sezona nebude nějak výdělečná pro nikoho,“ řekla obchodní ředitelka Blue Style Lenka Berberi.

10 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
v.sp

Já moc nechápu, co proti těm cestovkám teď máte. Jasně, voucher není pro klienta nejlepší řešení. Ale copak to bez cestovky dopadlo jinak? Já plánoval bez cestovky a mám vouchery u dvou aerolinek a dvou hotelů. A jinde než u nich využít nejdou. U té cestovky bych měl aspoň možnost letět někam jinam. Takhle musím čekat, až budu smět letět přesně na stejné místo.

Eda

Kamkoliv jsem se zatím díval (ne cíleně, ale prostě nárazově nahlédl), tak mi přijdou ceny v červnu na sezonu naopak pořádně napálené (Řecko, Chorvatsko..) 🙁

mno ale uvidíme

Nekdo

Od doby, co jsme byli v Estonsku, tak jejich „prazdnejsi“ plaze asi tezko nekdo v Evripe trumfne 😉

Vilém

Dávat peníze do chřtánů lidí z cestovních kanceláří na další ožebračování klientů? Nikdy víc.

Jenda

Jak jste jako přišel na to, že cestovní kanceláře ožebrávají lidí? Jaký máte pro to důvody? A to jako ožebrávají i všichni ostatní firmy a podnikatelé? Kde pracujete, jestli se mohu zeptat?

Tomas

Fandim jim, a neda se vyloucit, ze poprvy v zivote pojedeme “klasicke koupacke recko s cestovkou.“

koupit hotel na bookingu neni problem, ale dostat se do recka je problem ukrutny. jak jeste letecke spolecnosti moc nelitaji, tak vetsina recka je dostupna stylem 20 hodin na ceste s noclehem ve fra/muc apod.

Vilém

Na bookingu? Jako fakt, zrovna Řecko? Kdy jste jel naposledy k moři?

Tomas

nerozumim reci vaseho kmene.

tvl. nejde o booking a hotel. mluvim (pro jistotu opakuji) o letenkach a realne nemoznosti nejakou smysluplnou koupit.

Radek Janata

Vaši úvahu nechápu.

Pokud nebude občanům nic cestu komplikovat (karanténa či testy), a tedy vznikne poptávka, tak letecké společnosti samozřejmě létat začnou. Vždyť už se nemohou dočkat, letadla bez psažérů na zemi generují ztrátu.

Tomas

uvaha je o tom, ze v to doufam a behem ceevna tam nejake lety pribydou 🙂