Cestovní ruch

Cestovky čekají další rekordní rok, prodeje zájezdů rostou dvouciferným tempem

Pláž. Ilustrační foto: Pixabay.com/skeeze
Pláž. Ilustrační foto: Pixabay.com/skeeze

Menší obavy z teroristických útoků, silná koruna a příznivá ekonomická situace živí letošní poptávku po zájezdech k moři. Cestovní kanceláře letos zažívají velký růst, meziročně došlo letos ke zvýšení prodejů o více než patnáct procent.

Vyplývá to z dat ERV Pojišťovny, která poskytuje povinnou ochranu proti úpadku pro největší české cestovky a drží přes 70 % trhu. Růst je zatím vyšší, než loni, kdy počty zahraničních cest stouply o 12,4 %. Letos čeká ERV pojišťovna růst o 18 %.

„Výrazně se mění i spotřebitelské chování. Češi v posledních dvou letech nakupují zájezdy ve stále větším předstihu a přibývá lidí, kteří cestují vícekrát během jednoho roku,“ řekl Ondřej Rušikvas z ERV Pojišťovny. Většina oblíbených destinací je proto vyprodána ještě před začátkem hlavní turistické sezony. Poptávka po zájezdech je natolik silná, že ani nevyvíjí tlak na snížení ceny zbylých zájezdů v last minute prodeji.

V žebříčku zemí, kam letos Češi nejvíce míří, figuruje tradičně Chorvatsko, Řecko a Španělsko. Do první pětky se letos dostane Egypt, kde cestovky očekávají až 300 tisíc Čechů. „Od roku 2015 zaznamenal nárůst zájmu o 110 %“, dodal Rušikvas. Za zahraniční cestu Češi průměrně utratí 13 140 korun.

Rok 2018 potvrzuje trend z posledních dvou let, kdy Češi vyráží do zahraničí opakovaně a vícekrát během jednoho roku. Vzhledem k příznivému vývoji české ekonomiky, kdy dochází k růstu platů, se nově střední třída vydává za hranice dokonce i čtyřikrát ročně. „S růstem počtu opakovaných cest roste zájem o celoroční pojištění, díky kterému odpadá klientů starost s administrací cestovního pojištění před každou cestou,“ dodává Ondřej Rušikvas.

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Irena Filipová
Host
Irena Filipová

Především by měl každý myslet na cestovní pojištění. mnoho lidí na to kašle a opravdu se divím. V loni jsme sjednávali krátkodobé cestovní pojištění u OZP a paní nám říkala, že čím dál tím míň lidí si sjednává cestovní pojištění. Chápu, že každá koruna je dobrá,ale těch pár stovek za to stojí. Člověk pak může v klidu odcestovat…

Křišťálová lupa

Zdopravy křišťálová lupa

PartneřiCSCARGO
RSD
czechtoll