cargo

České dráhy rozšířily počty rychlíků s minibary, kompletně pokryly hradecké rychlíky

Vozík pro ČD Minibar. Foto: Jan ŠindelářVozík pro ČD Minibar. Foto: Jan Šindelář

Ve všech rychlících Českých drah mezi Prahou a Hradcem Králové si mohou od tohoto týdne koupit cestující drobné občerstvení. Službu

Ve všech rychlících Českých drah mezi Prahou a Hradcem Králové si mohou od tohoto týdne koupit cestující drobné občerstvení. Službu ČD Minibar rozšířil dopravce už na všechny rychlíkové spoje linky R10. České dráhy rozšíření oznámily v tiskové zprávě.

Počet spojů, kde je služba ČD Minibar k dispozici, tak stoupl na 141. „Podle našich průzkumů mají cestující ve vlacích největší zájem o služby WiFi připojení k internetu a o nabídku drobného občerstvení. Proto obě služby postupně rozšiřujeme do dalších spojů. ČD Minibar nabízí například kávu, čaj ale i malý snack, který cestující ocení při delších i kratších cestách,“ řekl Michal Štěpán, člen představenstva Českých drah odpovědný za osobní dopravu.

Zavedení služby minibar ve všech spojích na lince R 10 v úseku mezi Prahou a Hradcem Králové znamená nárůst na celkem 31 spojů, v sobotu a neděli pak ČD počítají s nasazením na 27 vlaků.

Drobné občerstvení od stevardů mohou cestující využít už na linkách R 8 (Brno – Přerov – Ostrava), R 18 (Praha – Olomouc – Luhačovice), Ex 1 (Praha – Ostrava – Slovensko), Ex 6 (Domažlice/Cheb – Plzeň – Praha), Ex 7 (Praha – České Budějovice). České dráhy službu nasazují tam, kde nejezdí s jídelním nebo bistro vozem.

ČD zavedly službu s minibary před několika lety i v reakci na konkurenci. Stevard či stevardka, kteří jsou zaměstnanci externí firmy, během jízdy vlaku procházejí soupravou a nabízejí cestujícím občerstvení. Nabídka občerstvení je omezená kapacitou servírovacího vozíku a zázemím pro minibar ve vlaku, občas se tak třeba stane, že dojde horká voda. Ve vybraných nástupních stanicích, kde to pobyt vlaku umožňuje, je sortiment doplňován.

Našim cílem je, aby nabídka ČD Minibaru byla co nejvíce využívaná a dostupná pro všechny cestující,“ doplnil Michal Štěpán. Káva stojí například desetikorunu, nealkoholické chlazené nápoje začínají na 12 korunách, pivo na 23 korunách.

České dráhy v současnosti nabízejí plnohodnotný catering s teplými pokrmy v restauračních a bistro vozech na téměř 100 spojích. Denně je ve 141 vypravených vlacích k dispozici nabídka občerstvení z ČD Minibaru. Od roku 2016 začaly ČD vybavovat moderní jednotky InterPanter svačinovými automaty (tzv. ČD Snack), které jsou momentálně k dispozici na lince R19 (Praha – Pardubice – Česká Třebová – Brno) a na lince R13 (Brno – Břeclav – Olomouc).

Zatímco rozšiřovat občerstvení se drahám daří, s wifi je to horší. Například v Jižním expresu mělo být připojení už před rokem, dosud se ho cestující nedočkali.

Tagy čd minibar České dráhy Hradec Králové
9 komentářů