LOT 3a leaderboard

České dráhy pronajmou na další dva roky pět brejlovců alias potápěčů do Polska.

Lokomotiva 754. Foto: České dráhyLokomotiva 754. Foto: České dráhy

České dráhy vyhrály poptávkové řízení polského dopravce PKP Intercity na zapůjčení pěti traťových motorových lokomotiv pro provoz dálkových vlaků na neelektrifikovaných

České dráhy vyhrály poptávkové řízení polského dopravce PKP Intercity na zapůjčení pěti traťových motorových lokomotiv pro provoz dálkových vlaků na neelektrifikovaných tratích. Jde tak o prodloužení kontraktu na pronájem, který v Polsku běží už od roku 2014. Za pronájem získají přes dva miliony euro.

Lokomotivy 754 jezdí v korporátním nátěru Českých drah doplněné logem PKP InterCity. Zatímco v Česku mají přezdívku brejlovec, v Polsku nurek – potápěč.

České dráhy spolupracují dlouhodobě s celou řadou polských železničních dopravců. Společnost PKP Intercity patří v tomto směru k našim nejvýznamnějším partnerům. Díky úspěchu v jejich poptávkovém řízení se tak prodlouží spolupráce při provozu našich lokomotiv 754 na dálkových spojích PKP Intercity na různých neelektrifikovaných tratích o další dva roky,“ uvedl Miroslav Kupec, člen představenstva Českých drah odpovědný za techniku, servis a majetek.

Peníze vydělané pronájmem firma podle nej vloží do péče o vozidlový park, modernizace i vylepšení dep.

Tagy 754 České dráhy pkp intercity
2 komentáře