cargo

České dráhy musely odstavit tři vectrony, kvůli chybám brzd

Siemens Vectron v barvách Českých drah při prezentační jízdě v Plzni. Foto: Jan SůraSiemens Vectron v barvách Českých drah při prezentační jízdě v Plzni. Foto: Jan Sůra

Zkušební provoz lokomotiv Siemens Vectron u vlaků Českých drah nečekaně zadrhl. České dráhy musely tři lokomotivy dočasně odstavit kvůli závadě

Zkušební provoz lokomotiv Siemens Vectron u vlaků Českých drah nečekaně zadrhl. České dráhy musely tři lokomotivy dočasně odstavit kvůli závadě na brzdícím systému.

Bohužel se u nich projevila porucha na brzdném systému. U jedné byla rychle odstraněna a máme ji zpět, na dalších dvou se pracuje a možná už dnes v noci bychom ji mohli dostat zpět opravenou,“ řekl mluvčí Českých drah Radek Joklík.

Šlo zřejmě o softwarovou chybu, která ovlivňuje chod přímočinné a průběžné brzdy lokomotivy. Laicky řečeno, lokomotivy brzdily až příliš.

České dráhy si pronajímají od společnosti European Locomotive Leasing (ELL) celkem deset lokomotiv, součástí kontraktu je i servis lokomotiv a garance dodržení počtu strojů, které bude mít dopravce k dispozici. Zatím dopravce nepřevzal všechny stroje, přebírá je postupně ještě první prosincový týden.

Pro dopravce zatím náběh nových lokomotiv neznamená zásadní komplikace, zatím jezdí ve zkušebním provozu jako náhrada za jiné stroje na vnitrostátních spojích a slouží hlavně k zácviku strojvedoucích. Od nového jízdního řádu je začnou nasazovat na mezinárodní spoje z Prahy do Berlína a Hamburku, zatím ale jen do Drážďan.

Tagy České dráhy ELL Siemens Vectron
6 komentářů