cargo

Cenová válka na trase Praha – Brno. České dráhy výrazně zlevnily jízdné na 119 korun

Jednotka railjet v barvách Českých drah. Foto: ČDJednotka railjet v barvách Českých drah. Foto: ČD

Boj dvou dopravců o cestující mezi Prahou a Brnem pokročil do další fáze. České dráhy dnes oznámily zavedení Superakčních jízdenek

Boj dvou dopravců o cestující mezi Prahou a Brnem pokročil do další fáze. České dráhy dnes oznámily zavedení Superakčních jízdenek na tuto trasu a zlevnění na 119 korun pro zákazníky bez IN karet a 109 Kč pro jejich majitele.

V praxi to znamená zlevnění o desítky procent, dosud nejlevnější jízdenka Českých drah bez slevových průkazů stála 189 Kč (Včasná jízdenka Česko) nebo 219 Kč jako Akční jízdenka. Trasa mezi Prahou a Brnem zažívá podobný pád cen, jako dříve mezi Prahou a Ostravou.

Změnu cen oznámily České dráhy v tiskové zprávě. Superakční jízdenky, které lze koupit pouze přes e-shop, nabízí dosud jen na trase Praha – Olomouc – Ostravsko / Zlínsko a mezi Mariánskými Lázněmi a Plzni. V případě relace Brno – Pardubice bude jízdenka stát 109 korun, 99 korun s IN kartou. Superakční jízdenka platí pouze v konkrétním vlaku, pro který byla zakoupena.

České dráhy rovněž spustily od dnešního dne novou službu ČD Parking v Brně. Na hlavním nádraží budou mít zákazníci k dispozici celkem deset míst, které si mohou zarezervovat na e-shopu ČD. Parkování pak od okamžiku vjezdu platí 24 hodin a přijde na 199  korun. Je umístěné v Benešově ulici v lokalitě u autobusového nádraží u Grandu.

RegioJet zatím další úpravu cen nechystá. Nejlevnější cenu na této trase nabízí za 94 Kč s kreditovou jízdenkou a 99 Kč bez ní ve voze třídy lowcost, 140 Kč ve třídě standard. RegioJet cestujícím nabízí parkování zdarma v Brně – Židenicích.

Nejlevnější na trase zůstává FlixBus, ten začíná s cenami autobusů na 79 Kč.

Tagy cenová válka České dráhy FlixBus praha-brno RegioJet
49 komentářů