LOT 3a leaderboard

Cenová válka mezi Prahou a Barcelonou vypukla. Letenky spadly pod dva tisíce

Barcelona. Foto: Jan SůraBarcelona. Foto: Jan Sůra

Letenky mezi Prahou a Barcelonou začaly po letech malé konkurence výrazně klesat. Jedna z nejoblíbenějších destinací zejména pro eurovíkendy pro

Letenky mezi Prahou a Barcelonou začaly po letech malé konkurence výrazně klesat. Jedna z nejoblíbenějších destinací zejména pro eurovíkendy pro české zákazníky zlevnila především díky blížícímu se nástupu Ryanairu. Na řadu termínu jsou díky akci nejlevnější České aerolinie.

Ryanair po oznámení příchodu na tuto linku držel ceny relativně vysoko, v posledních dnech ale s cenami výrazně zahýbal. Zpáteční letenku jde tak už pořídit například na listopad už za 1500 korun. ČSA zlevnily letenky na 2240 Kč. Během několika týdnů tak ceny spadly v podstatě na polovinu. Zejména pro rezervace na příští rok jsou ČSA aktuálně nejlevnější, Ryanair obvykle zlevňuje letenky kratší dobu před odletem. Ceník Vuelingu zatím vypadá, že dopravce ještě na zlevnění nezareagoval, nejlevnější letenky nabízí za zhruba tři tisíce korun.

Barcelona patří dlouhodobě mezi desítku destinací, kam z Prahy létá nejvíce lidí, přesto je zde konkurence relativně malá. Na trase létají dosud jen ČSA a Vueling. To se promítá i do cen. Větší konkurence tak může srazit ceny, podobně jako se to stalo v minulosti například u spojení mezi Prahou a Paříží, Londýnem či Milánem. Na těchto trasách jsou ceny aktuálně nejnižší.

Podle Josefa Trejbala z portálu Letuška.cz je pokles cen viditelný už od léta. V září zatím průměrná cena zpáteční letenky dosahuje 3 895 Kč, ještě v srpnu to bylo 4900 Kč. Loni v srpnu byla průměrná cena 5 760 Kč. „Letenky se prodávají výrazně lépe, než loni, meziroční nárůst v září je kolem 40%,“ dodal Trejbal.

Ani nedávné teroristické útoky přitom české zákazníky od cest do katalánské metropole neodradily. „Barcelona je letošním hitem, teroristické útoky na tento fakt neměly vliv, už sedm týdnů se drží na špičce v žebříčku nejprodávanějších letenek v Evropě, celosvětově je Barcelona druhá za New Yorkem,“ řekla Věra Janičinová, ředitelka prodeje letenek ve Student Agency. „Očekáváme, že cena půjde ještě dolů, a to právě s nástupem Ryanairu na trase z Prahy,“ dodala.

Tagy barcelona ČSA letuška.cz Ryanair student agency
Žádné komentáře