Brno: Trojúhelník ve Veveří se přesune do přísněji regulované parkovací zóny

Parkovací zóna B se v Brně 31. ledna 2022 rozšíří. Pramen: Město BrnoParkovací zóna B se v Brně 31. ledna 2022 rozšíří. Pramen: Město Brno

Podle vedení města je v lokalitě blízko centra přetlak poptávky po parkování přes den.

V Brně dojde 31. ledna k úpravě zón regulovaného parkování. Do přísněji regulované zóny B se přesune další část Veveří, ohraničená ulicemi Grohova, Úvoz a Údolní. Tento trojúhelník dosud patří do zóny C; podle vedení města je změna reakcí na požadavky samosprávy a občanů.

„Vzhledem k tomu, že se lokalita nachází v těsné blízkosti centra a bydlí tu velké množství lidí, docházelo k přetlaku poptávky na parkování přes den, což negativně ovlivňovalo možnosti parkování rezidentů,“ uvedl radní pro dopravu Petr Kratochvíl.

Parkovací zóna B se v Brně 31. ledna 2022 rozšíří. Pramen: Město Brno

Parkovací zóna B se v Brně 31. ledna 2022 rozšíří. Pramen: Město Brno

Zatímco v zóně C platí pouze noční regulace, v zóně B je omezení celý den. Po celých 24 hodin tak platí, že 60 minut parkování je jednou denně zdarma, dále musejí řidiči zaplatit 30 korun za hodinu. Zóna B tvoří prstenec kolem historického centra.

Pro rezidenty se podle města nic nemění. Parkovací automaty už jsou nainstalovány, dopravní značení je ale zatím překryté. Platba bude možná rovněž pomocí mobilní aplikace.

Parkovací systém v Brně je rozdělen na tři zóny (A, B, C). Do zóny A (historické centrum) je pro návštěvníky zákaz vjezdu (mimo podoblast Veselá, kterou je možné projet, ale není v ní možné parkovat). V zóně B je 60 minut parkování jednou denně zdarma, dále se platí 30 korun za hodinu. Regulace platí 24 hodin denně v pracovní dny. V zóně C je 60 minut parkování jednou denně zdarma, dále se platí 20 korun hodinu. Regulace platí jen přes noc, tedy od 17 do 6 hodin v pracovní dny.

Tagy brno parkovací zóny
25 komentářů