Britští piloti Ryanairu se dohodli s vedením na růstu platů až o pětinu

Boeing 737 společnosti Ryanair. Foto: RyanairBoeing 737 společnosti Ryanair. Foto: Ryanair

Letecká společnost Ryanair se dohodla se svými piloty na patnácti britských základnách na zvýšení platů až o dvacet procent. Firma

Letecká společnost Ryanair se dohodla se svými piloty na patnácti britských základnách na zvýšení platů až o dvacet procent. Firma to dnes oznámila v tiskové zprávě. K dohodě se připojila po tajném hlasování i základna Londýn Stansted, kde ji piloti dosud odmítali. Vyšší platy dostanou piloti už za leden.

„Díky této dohodě budou mít piloti Ryanairu o 20 procent vyšší plat než konkurenční provozovatelé letounů Boeing 737, například Norwegian nebo Jet2,“ píše se v tiskové zprávě. I přes dohodu o platech pokračují jednání Ryanairu s britským sdružením pilotů BALPA o to, zda firma vůbec odborovou organizaci uzná a bude ji v budoucnu považovat za partnera k diskusi.

Zatímco ve Spojeném království se situace kolem pilotů Ryanairu uklidňuje, v Irsku tahanice přetrvávají. V Dublinu 35 procent pilotů (z 360) podobnou dohodu odmítá. Jednání s irskými odbory FORSA, které zastřešují i organizace pilotů, pokračují podle firmy pomalu.

Ryanair se během loňském roku potýkal s nedostatkem pilotů, v důsledku čehož došlo ke zrušení stovek letů. Šéf Ryanairu Michael O’Leary přitom do poslední chvíle odmítal diskutovat s odbory, přesvědčila ho až hrozba vánoční stávkou.

Tagy Británie Irsko odbory piloti platy Ryanair
Žádné komentáře