cargo

Bombardier začal ve Velimi testovat dvě nové lokomotivy Traxx

Nová lokomotiva Traxx DC3 pro stejnosměrné napájecí soustavy. Foto: BombardierNová lokomotiva Traxx DC3 pro stejnosměrné napájecí soustavy. Foto: Bombardier

Společnost Bombardier Transportation začala na zkušebním okruhu Výzkumného ústavu železničního ve Velimi testovat minulý týden hned dvě nové lokomotivy. Jde

Společnost Bombardier Transportation začala na zkušebním okruhu Výzkumného ústavu železničního ve Velimi testovat minulý týden hned dvě nové lokomotivy.

Jde o nové verze úspěšné řady Traxx, konkrétně MS3 a DC3. Vícesystémová lokomotiva MS3 přijela do Velimi ze závodu v německém Kasselu, DC3 z italského závodu Vado Ligure.

Bombardier má na nové lokomotivy už objednávky na 80 kusů, poprvé oznámil novou lokomotivu loni v květnu. MS3 zvládne jízdu pod čtyřmi různými napájecími soustavami, které jsou běžné v Evropě, DC3 je určená pouze pro stejnosměrný provoz. Největší odbytiště mají být v Itálii a Polsku. Podobně jako některé jiné stroje řady Traxx umožní výbavu doplňkovou baterií a dieselovým motorem pro přesun mimo elektrifikované úseky.

Lokomotivy Traxx MS3 a DC3 ve Velimi. Foto: BombardierNová lokomotiva Traxx DC3 pro stejnosměrné napájecí soustavy. Foto: BombardierNová lokomotiva Traxx DC3 pro stejnosměrné napájecí soustavy. Foto: BombardierNová lokomotiva Traxx DC3 pro stejnosměrné napájecí soustavy. Foto: BombardierVýroba lokomotivy Traxx MS3 v Kasselu. Foto: BombardierVýroba lokomotivy Traxx MS3 v Kasselu. Foto: Bombardier

Oproti stávajícím verzím traxxů má lokomotiva jiný design a lepšívýkon. V praxi má zvládnout uvézt o jeden nákladní vagón navíc. Má mít nižší spotřebu a delší servisní interval. Maximální výkon má být 6 MW, dosud mají stejné lokomotivy výkon maximálně 5,6 MW. Maximální rychlost bude 160 kilometrů v hodině.

Bombardier má zatím objednávku na 40 kusů DC3 od italského dopravce Mercitalia Rail a na 40 kusů MS3 od TX Logistik, který patří pod Mercitalia Logistics. Celkem Bombrier prodal přes 1800 lokomotivy řady Traxx.

Tagy bombardier Traxx DC3 Traxx MS3
7 komentářů