Cestovní ruch Letecké společnosti Letectví

Bamboo Airways mají první dreamliner, stejné letadlo chtějí nasadit na linku z Vietnamu do Prahy

Předání prvního Boeingu 787-9 společnosti Bamboo Airways. Foto: Bamboo Airways
Předání prvního Boeingu 787-9 společnosti Bamboo Airways. Foto: Bamboo Airways

Vietnamská letecká společnost Bamboo Airways zařadila do své flotily první Boeing 787-9 Dreamliner. Se stejným typem letadla chce firma příští rok spustit lety z Prahy do Vietnamu. Převzetí prvního dreamlineru oznámil rychle rostoucí dopravce na svém facebookovém profilu.

Letadlo registrace VN-A819 je prvním z deseti dreamlinerů, které mají Bamboo Airways objednány. Podle serveru Planespotters.net byl letoun původně určen pro čínské Hainan Airlines.

Rychle rostoucí vietnamské aerolinky si letadlo objednaly v konfiguraci 4 míst v první třídě, 24 v byznys třídě a 274 v ekonomické třídě. Firma s ním začne létat nejprve mezi Hanojí a Ho Či Minovým městem, případně do Danangu. Od příštího roku ho nasadí na mezinárodní linky: na svém facebookovém profilu aerolinky přímo uvádí Českou republiku.

Firma letos v říjnu potvrdila zájem o start linky do Prahy, s Letištěm Praha už na jaře podepsala společné memorandum. Přesný termín zahájení přímé linky zatím dopravce neuvedl.

O přímém spojení Česka s Vietnamem se mluví dlouho. Kromě spolupráce s Vietnam Airlines v roce 2011 uvažovaly o přímé lince České aerolinie, které na dálkovou trasu chtěly nasadit Airbus A319. Linka by letěla s mezipřistáním v Kazachstánu. Ke spuštění linky ale nikdy nedošlo. Početná vietnamská komunita i rostoucí počty českých turistů zatím létají do Vietnamu s přestupy.

Bamboo Airways aktuálně létají do 30 vnitrostátních a mezinárodních destinací, v prvním čtvrtletí příštího roku chce mít dopravce 30 letadel, zejména A320family.

11 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
TGm

Na jejich webovkách je info, že lety do Evropy až od roku 2021, nikoliv příští rok, ale kdo ví, kdy jim dojdou peníze na expanzi.

Jen tak

nejspis mysli tento clanek

https://www.bambooairways.com/vn-en/travel-information/more-services/route-network/

nicmene… asi by se mel naucit lepe anglicky

TGm

To je marketingové vyjádření, tam jsem ani nehledal. Hledají v sekci tiskových zpráváv, kde majitel hovoří o postupném rozvoji. A doplním pouze Reuters – The new wide-body aircraft will enable us to launch our direct flights to the United States, in late 2020 or early 2021, je vám jasné, že do Evropy, která bude až po US, se příští rok prostě létat nebude.

TGm

Z Financial Times přeci 🙂 “We will start in the first quarter of 2020 if we get permission by the end of this year,” he told the newspaper.
Quyet added that Bamboo Airways is considering flying to either Los Angeles or San Francisco in 2020, but has yet to decide whether the flight would depart from Hanoi or Ho Chi Minh City.

TGm

Kdyby by Evropa ( LON, CDG nebo FRA) byla dřív nebo souběžně, už by o tom investorům vyprávěli. Linky US jsou prestižní v jejich souboji s Vietnam Airlines, které přímou linku do US na rozdíl od Evropy dosud nemají.

Jen tak

Ty seš tak strašně chytrej … až to bolí 😀

Ale ta angličtina ti fakt moc nejde.

Jen tak

Mimochodem, rád bych Te upozornil na to, že ta tebou citovaná zpráva je z letošního jara.

Zatímco zprávy o zahájení prahy příští rok na jaře jsou z letošního října.

chtělo by to … koukat na datum 🙂

TGm

V lednu bude v Berlíně veletrh cestovního ruchu, divil bych se kdybyste tam z profesních důvodů nejel, pane Sůro. A pokud jsou jejich tvrzení pravdivá, jakože nejsou ( nemáte náhodou někdo fotku jejich first class, která má být v tom dodáném letadle a má potvrdit, že jsou 5stars aerolinky na rozdíl od Vietnam Arlines) tak sejdeme se u jejich stánku, který tam prostě musí mít.