Cestovní ruch Letecké společnosti Letectví

Bamboo Airways mají první dreamliner, stejné letadlo chtějí nasadit na linku z Vietnamu do Prahy

Předání prvního Boeingu 787-9 společnosti Bamboo Airways. Foto: Bamboo Airways
Předání prvního Boeingu 787-9 společnosti Bamboo Airways. Foto: Bamboo Airways

Vietnamská letecká společnost Bamboo Airways zařadila do své flotily první Boeing 787-9 Dreamliner. Se stejným typem letadla chce firma příští rok spustit lety z Prahy do Vietnamu. Převzetí prvního dreamlineru oznámil rychle rostoucí dopravce na svém facebookovém profilu.

Letadlo registrace VN-A819 je prvním z deseti dreamlinerů, které mají Bamboo Airways objednány. Podle serveru Planespotters.net byl letoun původně určen pro čínské Hainan Airlines.

Rychle rostoucí vietnamské aerolinky si letadlo objednaly v konfiguraci 4 míst v první třídě, 24 v byznys třídě a 274 v ekonomické třídě. Firma s ním začne létat nejprve mezi Hanojí a Ho Či Minovým městem, případně do Danangu. Od příštího roku ho nasadí na mezinárodní linky: na svém facebookovém profilu aerolinky přímo uvádí Českou republiku.

Firma letos v říjnu potvrdila zájem o start linky do Prahy, s Letištěm Praha už na jaře podepsala společné memorandum. Přesný termín zahájení přímé linky zatím dopravce neuvedl.

O přímém spojení Česka s Vietnamem se mluví dlouho. Kromě spolupráce s Vietnam Airlines v roce 2011 uvažovaly o přímé lince České aerolinie, které na dálkovou trasu chtěly nasadit Airbus A319. Linka by letěla s mezipřistáním v Kazachstánu. Ke spuštění linky ale nikdy nedošlo. Početná vietnamská komunita i rostoucí počty českých turistů zatím létají do Vietnamu s přestupy.

Bamboo Airways aktuálně létají do 30 vnitrostátních a mezinárodních destinací, v prvním čtvrtletí příštího roku chce mít dopravce 30 letadel, zejména A320family.

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
TGm
Host
TGm

Na jejich webovkách je info, že lety do Evropy až od roku 2021, nikoliv příští rok, ale kdo ví, kdy jim dojdou peníze na expanzi.