Airbus A319 Tibet Airlines začal při vzletu hořet, všichni cestující přežili

Airbus A319 společnosti Tibet Airlines. Foto: 3GO*CHN-405/mjordan 6/ Wikimedia CommonsAirbus A319 společnosti Tibet Airlines. Foto: 3GO*CHN-405/mjordan 6/ Wikimedia Commons

Posádka přerušila start ještě před vzletem, letadlo vyjelo z dráhy.

Po dvou měsících musí čínské úřady řešit další leteckou nehodu, tentokrát s největší pravděpodobností bez obětí na životech.

Airbus A319 společnosti Tibet Airlines začal při vzletu z letiště Čchung-čching hořet. Šlo o o let TV9833  do tibetského města Nyingchi. Letadlo registrace B-6425 bylo devět let staré.

Podle dopravce posádka zaznamenala ještě na ranveji nezvyklé chování letadla a vzlet přerušila, letadlo vyjelo mimo dráhu a začalo hořet. Na palubě bylo 113 cestujících a 9 členů posádky. Všichni se zachránili, 40 lidí bylo zraněno. Záběry na sociálních sítích ukazují cestující, jak utíkají po letišti od hořícího letadla i se zavazadly. Podle záběrů je letadlo poškozeno tak, že již nepůjde opravit.

V Číně jde o druhou velkou leteckou nehodu za poslední dva měsíce, v březnu ze zatím neznámých důvodů havaroval Boeing 737-800 společnosti China Eastern.

Tibet Airlines je regionální letecký přepravce se sídlem ve Lhase, je dceřinou společností Air China. Má flotilu 39 letadel, z toho 28 strojů A319.

Tagy Čína Tibet Airlines TV9833 vyjetí z dráhy
4 komentáře