Automobily Zprávy

AAA Auto otevřelo nové pobočky v Polsku a Maďarsku, chce prodat 100 tisíc aut

Pobočka AAA Auto, ilustrační foto. Pramen: Aures Holdings
Pobočka AAA Auto, ilustrační foto. Pramen: Aures Holdings

Skupina AURES Holdings otevřela s příchodem dubna v Polsku a Maďarsku tři nové pobočky své sítě autocenter AAA Auto, celkem jich tak má 49. Nová výkupní pobočka funguje v Bialsko-Bialej v Polsku, v Maďarsku jsou nové pobočky v Miskolci (výkupní) a v Budaörsi na okraji Budapešti (s plným servisem). Skupina chce letos dosáhnout hranice 100 tisíc prodaných aut, když loni to bylo 83 tisíc. V letošním prvním čtvrtletí prodala 20 tisíc vozidel. Vedení firmy to dnes uvedlo na tiskové konferenci.

„V Maďarsku už nám kapacitně nestačila pro Budapešť jedna pobočka, proto jsme otevřeli i na opačné straně města,“ uvedla generální ředitelka skupiny Karolína Topolová. Sází také na Polsko, kde letos holding prodává o 75 procent více aut než loni. Letošním cílem pro Polsko je 16 tisíc prodaných aut, což se blíží prodejům na Slovensku, které je druhým největším trhem firmy.

V Polsku se AAA Auto rozhlíží po vhodných místech pro pobočky v hlavních městech jednotlivých vojvodství. „Pobočky by měly nabízet již od začátku minimálně 300 vozů s potenciálem dalšího růstu. Těchto 16 měst bychom rádi obsadili do konce roku 2024,“ uvedla Topolová. Dvě další pobočky by se měly v Polsku otevřít během několika týdnů.

Firma se také vyjádřila k problematice stáčení tachometrů. Novela zákona zavedla od loňského 1. října zákaz stáčení tachometrů s pokutami až půl milionu korun. „Tuto změnu jsme přivítali jako vhodné preventivní opatření. Zatím nemáme pocit, že by se zákaz projevil přímo na trhu ojetých aut. Nezaznamenali jsme, že by se počet stočených vozů, které se nám snaží lidé prodat, nějak snížil,“ komentoval to manažer společnosti Petr Vaněček. Podle AURES Holdings v tuzemsku nadále chybí systém evidence stavů tachometrů od výrobců, servisů, pojišťoven a dalších subjektů.

 

Nejprodávanější vozy v síti AAA AUTO v 1. čtvrtletí 2019

ČR Slovensko Polsko Maďarsko

1.

Škoda Octavia Škoda Octavia Opel Astra Opel Astra

2.

Škoda Fabia Škoda Fabia Ford Focus Ford Focus

3.

Škoda Rapid Volkswagen Passat Škoda Octavia Suzuki Swift

4.

Volkswagen Passat Kia Sportage Renault Clio Volkswagen Golf

5.

Hyundai i30 Opel Astra Volkswagen Golf BMW 3

6.

Škoda Superb Ford Focus Ford Mondeo Opel Corsa

7.

Frod Focus Škoda Superb Škoda Fabia Škoda Octavia

8.

Volkswagen Golf Volkswagen Golf Toyota Auris Volkswagen Polo

9.

Kia Sportage Kia Ceed Renault Megane Renault Clio

10.

Ford Mondeo Hyundai ix35 Volkswagen Passat Ford Fiesta

 

10 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Matouš

Myslím, že těch 100 tisíc prodaných aut není nereálných. Přeci jenom kde pořídit ojetý, či zánovní automobil, než právě u AAA? Jednou jsem kupoval auto přes inzerát a už nikdy více! S AAA jsem spokojený, auto jezdí jak má. Jednoduše super, tak držím palce, ať se jim to podaří 🙂

Patrik

Za mě zkušenosti s áčkama pozitivní, měl jsem obavy, ale nemám zatim jediný problém s autem. Vše se snažili vyřídit k mé spokojenosti. Nějaká urgence z mojí strany byla, ale to je vše.

Honza H.

Také jsem byl s jednáním Áček spokojený, rychlé vyřizování, příjemný personál a hlavně vůz drží už nějaký pátek bez větších investic, takže si jednoduše nemám na co stěžovat.

Adam

Řekl bych, že povedou i Dacie, ale ty tady nevidim. Já si kupoval dva roky starého Dustra 4×4 za lidovou cenu. Dusterů měli docela dost, takže bylo z čeho vybírat, proto se divim, že Duster zde není ani do 10. místa.

Mil4n

Focus vede v prodeji, také jsem si ho nedávno kupoval v bazaru. Myslim si, že se Ford posunul trochu jinam, než byl dřív. S autem jsem jinak velmi spokojený, celkově jsou Fordi za přijatelnou cenu a kvalita si myslím je slušná.

Dubitsch

Po měsíci čekání na velký TP , pomohlo až sdělení, že všechny předchozí telefonáty mám nahrané a předávám řešení právníkovi.
Dále bych chtěl upozornit na jednu takovou fintu… část prodejní ceny převedou do „pseudopojištění“ či „pseudogarance“, takže kupní cena vozu defakto nižší…. Někdo by mohl říci daňová optimalizace…nebo také „výdrb“, pokud by chtěl někdo auto vrátit… domyslete si sami.
Takže asi tak jediná a poslední zkušenost s AAA.

Kaskis90

Měsíc jste čekal na velký TP? To se mi neche věřit, mě přišel po pár dnech. Bohužel byl natržený, tak jsem kontaktoval AAA a do týdne mi poslali nový velký TP. Takže za mě určitě spokojenost a co se týče cen, tak ty se mi zdají naprosto v pořádku v porovnání s ostatními autobazary 🙂

Dubitsch

Věřit tomu nemusíte, ale skutečnost byla prostě taková.

Marek

Pěkný cíl 100 tis. vozů. Já jsem s nima neměl větší problém kromě jednoho auta ze 4 celkem již zakoupených. U toho jednoho se reklamovala parkovací brzda. Výběr aut v Praze velmi slušný.

Jiřík

Mohli jsme Vám nabídnout kvalitní služby, ale my jsme řekli NE! Stočené tachometry pro všechny, sto bouraných aut týdně, sto bouraných aut týdně ……