Infrastruktura Lidé Železnice

Surý rezignoval, otěže v SŽDC přebírá jeho náměstek Svoboda

Nový šéf SŽDC Jiří Svoboda. Autor: SŽDC
Nový šéf SŽDC Jiří Svoboda. Autor: SŽDC

Generální ředitel Správy železniční dopravní cesty Pavel Surý dnes rezignoval na svou funkci, ve které působil od června 2014. „K rozhodnutí opustit pozici v čele managementu ho vedly osobní důvody, své další pracovní uplatnění nalezne v rámci naší organizace,“ uvedla mluvčí SŽDC Kateřina Šubová.

Vedení organizace automaticky přebírá jako statutární zástupce náměstek pro provozuschopnost dráhy Jiří Svoboda. Nového generálního ředitele by měla vybrat správní rada SŽDC na svém zasedání koncem března. Favoritem je právě Svoboda.

Surý oznámil správní radě svůj záměr rezignovat už na začátku měsíce, o čemž deník Zdopravy.cz informoval (i se stručným profilem)  jako první.

14 komentářů

Klikni pro vložení komentáře
 • Je to jak v roce 1948,obsadit důleřité posty : GIPS ,pošta,zdravotnictví atd.Vítězný únor 2018,že ANO

 • Zase další bývalý kolega ve vysoké funkci. Že jsem se lepši neučil ……..(-: (-: (-: Doufám, že tam nějakou chvíli vydrží. Býval to slušný kluk, tak mu to snad vydrželo ……

  • BÝVAL …. , býval…., ale to už je dávno…. 🙁

 • Ano, je to tak, skoro vždy jsou první a především jsou nejlepším serverem o železnici.

 • K čemu je čtenáři dopravního serveru informace od investigativního novináře, že o tom informovali jako první…? Není to jedno? Prostě informovali, tečka.

  • Další informace naprosto k nicemu !!! … vypichovat kdo s tim prisel jako první je tuplem k nicemu!!!!
   Podstatne jsou informace o projektech a jejich realizacích (stavebni, vozidlove)
   -obecne je mi jedno kdo to vede – stezejni je at to vede poradne, at si nekseftari a ta se to zacne hejbat – pokud je to jinak – tak at se vymebi za schopnějšího kandidáta…

  • Server Zdopravy dělá dobře svojí práci a rád ho sleduji. Tuhle poznámku si ale mohl odpustit. Samochvála smrdí.

  • Serveru taky fandím. O to víc mě mrzí, že autoři do toho vnáší tu pravou investigativní novinařinu a la Blesk, Nova… autoři bohužel asi ještě nějakou dobu nepochopí, že dopravní servery nejsou o bombastických názvech článků

  • Pánové mě info o prvním místě v zisku informací nevadí. Naopak jsem rád, že čtu server, který svojí práci dělá na jedničku.
   Redaktorům díky!

  • Přesně tak, naprosto pitomá poznámka snižující kvalitní informační server o dopravě na úroveň Novy, Blesku a Aha. Jsem zvědavý, kdy se zde objeví „řekl nejmenovaný zdroj, jehož jméno redakce zná“. Taky velice hodnotná informace.

   Připomíná mě to Evropu 2, kde kdysi na song Like Li říkali „I tento song vám donesla Evropa 2 jako první“, zatímco na Radiu 1 už to hráli před rokem…

   Jako přece z podstaty každý server informuje o novinkách jako první, ne. Dozvíme se zde někdy, že jste o nějaké zprávě informovali jako třetí nebo pátí?

   • „Jako přece z podstaty každý server informuje o novinkách jako první, ne. Dozvíme se zde někdy, že jste o nějaké zprávě informovali jako třetí nebo pátí?“

    Mohu se zeptat, co jste tímto chtěl říct? Z podstaty každý server nemůže mít každou informaci jako první. Pokud nějaký takový existuje, mohu se zeptat, jaký to je?

    ,

  • Je to trochu zbytečná diskuse kvůli naprosto běžné poznámce v textu. Nicméně podstatou novinařiny stále je získávání exkluzivních informací, a nemusí to být zrovna investigativní žurnalistika. Takové informace se snažíme čtenářům přinášet a máme radost, když se to povede; důležitost média určuje mimo jiné citovanost. Zároveň se téměř denně potýkáme s vykrádáním obsahu, proto není na škodu občas připomenout, že něco někde bylo první, i když to někomu zavání samochválou. A ano, nepoužíváme větu, že jsme byli druzí, ale (pokud nejde o tisková prohlášení nebo otevřené zdroje) vždy řádně citujeme.

  • Tak to napíšu jinak, snad pochopitelněji. Jako přece z podstaty každý server chce informovat o novinkách jako první a čtenář očekává, že tato informace je zde zveřejněna jako první, ne?

   Pane Sůra, odpovíte mí, zda se zde někdy dozvíme, že jste o nějaké zprávě informovali jako třetí nebo pátí?

   „Je to trochu zbytečná diskuse kvůli naprosto běžné poznámce v textu“ Stejně tak jako je trochu zbytečné uvádět tuto naprosto pitomou poznámku do této zprávy.

   PS: Nevím jak to děláte, ale na servru Zdopravy máte téměř všechny zprávy uveřejněny jako první ze všech médií. Proto sem rád chodím. A také i proto, že tu nejsou reklamy a právě tyhle pitomé poznámky ala Nova. Až do této zprávy a evidentně nejsem sám, koho to zaujalo (v negativním slova smyslu). Stačilo napsat „Surý oznámil správní radě svůj záměr rezignovat už na začátku měsíce, o čemž deník Zdopravy.cz informoval zde“. Většina čtenářů totiž moc dobře ví, že máte exkluzivní zprávy a že jste první, kdo to dal ven.

Newsletter

Partneři


Konference Doprava 2018

Výběr editora