Infrastruktura Silnice Stavebnictví

Silničáři se letos zaměří na opravy dálnic u Prahy, rozkopou D1 a D11

Stavba dálnice. Autor: MDČR
Stavba dálnice. Autor: MDČR

Ředitelství silnic a dálnic letos navýší investice do oprav dálnic a silnic I. třídy o desetinu; celkem tak vynaloží 11,4 miliardy korun. V centru pozornosti se přitom ocitnou dálniční úseky v těsné blízkosti Prahy, především začátek D1 a D11.

Na D1 se silničáři letos pustí do oprav nejvytíženějšího úseku vůbec mezi Prahou a Mirošovicemi. Pro letošek mají naplánované opravy čtyř kilometrů mezi 12. a 16. kilometrem. Podle šéfa ŘSD Jana Kroupy ale nepůjdou hluboko do vrstev pod vozovkou, oprava by tak měla trvat jen zhruba čtyři měsíce.

Silničáři přitom ve všech případech dálničních oprav chtějí zachovat provoz ve čtyřech jízdních pruzích. Stavby by měly začít na jaře.

Delší oprava, která potrvá až dva roky, čeká osm prvních kilometrů dálnice D11. Na částečné uzavírky se musejí řidiči připravit i na D10, D8 nebo pražském okruhu. ŘSD chce přitom ve větší míře používat úsekové měření rychlosti, které zatím funguje na čtyřech místech D1.

Z celkových 11,4 miliardy spolknou dálnice zhruba čtyři miliardy, zbytek připadá na opravy silnic I. třídy.

6 komentářů

Klikněte pro vložení komentáře

Diskuse pod články deníku Zdopravy.cz slouží pouze ke slušné výměně názorů. Prosíme diskutující, aby se vyvarovali vulgarismů a urážek jakéhokoliv druhu. Za obsah diskusí je zodpovědný vydavatel, který si proto vyhrazuje právo urážlivé, vulgární a jinak nevhodné příspěvky smazat bez dalšího upozornění. Děkujeme, že nemusíme mazat. Vaše redakce.

 • A v kterém desetiletí nebo století se bude realizovat D3 ve středních Čechách?
  To by se ulevilo Benesovu a Olbramovicim a D1 v úseku z Prahy do Mirosovic. Pak by teprve mohla začít v tomto úseku rekonstrukce D1.

  • A jak to souvisi s tematem? Diky kraji, obcim a ekofasos se d3 v tomto jen tak nedockame, a tak neni mozne s rekonstrukci d1 cekat.

  • No můžete se podívat na skvěle a přehledně zpracovanou Mapu projektů na webu ŘSD. Píšou tam termín realizace 2024-2028 ale to s největší pravděpodobností pravda nebude 🙂

  • U Olbramovic se plánuje obchvat. Nová trasa D3 nebude nikdy :-((.

  • U středočeské D3 je zpracovaná dokumentace k územnímu rozhodnutí, ale ještě není podaná žádost o územní rozhodnutí. Asi je to dost explozivní terén. ÚR jako poměrně zásadní dokument očekává se letos… 🙂