Letectví

S7 navýší lety z Prahy na Sibiř, bude létat dál s A320neo

A320neo společnost S7 Airlines. Foto: Letiště Praha
A320neo společnost S7 Airlines. Foto: Letiště Praha

Ruská společnost S7 Airlines posílí své spojení Prahy a Novosobirsku. Od 30. dubna bude létat do metropole u řeky Ob dvakrát týdně.

S7 dosud létá jen v pátek, nově začne létat i v pondělí. Z Novosibirsku poletí v pondělí v 8.00 tamějšího času, v Praze bude v 9.40. Zpět odletí v 10.40, v Novosibirsku bude letadlo ve 21.50. Páteční časy odletů jsou podobné.

S7 jsou na trase do Novosibirsku jediným dopravcem, v minulosti létaly na letiště Tolmačevo i České aerolinie. Let trvá 6 hodin a 10 minut, z Ruska o půl hodiny déle.

Pro letecké fanoušky na první pohled nepříliš zajímavý zpráva má ale i jiný rozměr: S7 je teprve druhým dopravcem, který do Prahy nasadil na pravidelnou linku letadlo A320neo, což je vylepšený model Airbusu A320. Dosud ho do Prahy posílá pravidelně jen Lufthansa a právě S7.  S7 ho nebude nasazovat na všechny lety, u některých dál zůstane starší typ Airbusu A320.

„Očekáváme, že linku po navýšení frekvence využije přibližně 22 tisíc cestujících za rok v obou směrech,“ dodala Kateřina Pavlíková z tiskového oddělení Letiště Praha.

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Lkprak
Host
Lkprak

ČSA uskutečnili do Novosibirsku jen pár letů. Zájem z jejich strany rozhodně byl, ale zrovna se to trefilo do doby, kdy nějaká ruská společnost (snad dokonce přímo Aeroflot) byla vyřazeny z tehdy chystané privatizace ČSA a ruská strana na to zareagovala znemožněním dalších letů (alespoň tak to bylo prezentováno u nás, ruská strana to zdůvodňovala trochu jinak, snad nějakými administrativními záležitostmi).