Infrastruktura Silnice Stavebnictví Zprávy

ŘSD zahájilo stavbu obchvatu obce Kámen na tahu mezi Táborem a Pelhřimovem

Ondřejov na Pelhřimovsku se v létě obchvatu dočkal, nyní se dočká i nedaleký Kámen. Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář
Ondřejov na Pelhřimovsku se v létě obchvatu dočkal, nyní se dočká i nedaleký Kámen. Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář

Ředitelství silnic a dálnic po pondělním poklepávání základního kamene na přeložce silnice I/21 u Mariánských Lázní zahájilo dnes výstavbu dalšího obchvatu na frekventované silnici první třídy. Tentokrát se dočkali obyvatelé obce Kámen na silnici I/19 na Pelhřimovsku.

„Současné parametry této komunikace v průtahu obce Kámen již neodpovídají jejímu významu. Situaci je tedy nutné vyřešit vybudováním obchvatu, a to i s ohledem na potřebu zlepšení životního prostředí v obci,“ napsalo ŘSD v tiskové zprávě.

Silnice I/19 je důležitou spojnicí ve směru západ – východ, která propojuje města Plzeň, Tábor a  Pelhřimov. Hlavní důvody přeložky mimo Kámen jsou zejména nevyhovující směrové i výškové parametry. Za přehledným úsekem před obcí následuje nepřehledný úsek s až 10% stoupáním na vjezdech do obce ze západní i východní strany. Obchvat rovněž přinese úlevu pro místní obyvatele od dopravní zátěže.

Data o stavbě

Hlavní trasa: délka: 2,3 km
Kategorie: S 11,5/70
Plocha vozovek: 25 305 m2
Počet stavebních objektů: 39

Zhotovitel: Společnost Kámen: SILNICE GROUP a. s., VÁHOSTAV – SK, a. s.
Cena stavby dle smlouvy: 155,3 mil. Kč bez DPH
Termín výstavby: 24 měsíců

Štítky

Přidat komentář

Klikněte pro vložení komentáře

Diskuse pod články deníku Zdopravy.cz slouží pouze ke slušné výměně názorů. Prosíme diskutující, aby se vyvarovali vulgarismů a urážek jakéhokoliv druhu. Za obsah diskusí je zodpovědný vydavatel, který si proto vyhrazuje právo urážlivé, vulgární a jinak nevhodné příspěvky smazat bez dalšího upozornění. Děkujeme, že nemusíme mazat. Vaše redakce.

Partneři