Infrastruktura Silnice Stavebnictví

Problém pro D11. Stavební povolení napadl majitel pozemku, s kterým nejednali

D11 Autor: ministerstvo dopravy
D11 Autor: ministerstvo dopravy

Práce na dalším úseku D11 mají začít sice podle plánů v březnu letošního roku, start je ale vážně v ohrožení. Stavební povolení pro úsek Smiřice – Jaroměř napadl rozkladem u ministra dopravy právník Jaroslav Kučera.

V praxi to znamená, že o stavebním povolení se rozhodne nejdříve v únoru. Vzhledem ke zkušenostem z jiných řešení rozkladů k dálničním stavbám ale hrozí delší zpoždění.

Kučera v rozkladu namítá, že i když má na místě budoucí dálnice pozemky, stavební úřad s ním vůbec nejednal. Dálnici podle něj chce ŘSD provést jako černou stavbu.

Rozhodnutí je nezákonné, neboť porušilo procesní práva odvolatele, s kterým nebylo jednáno,“ uvedl Kučera. „Spočívá na nesprávném a neúplně zjištěném skutkovém stavu věci,“ dodal Kučera v rozkladu. Podle něj je rozhodnutí v rozporu s územním plánem.

Ministerstvo dopravy v oznámení na úřední desce uvedlo, že čas na vyjádření k rozkladu dává účastníkům řízení do 5. února. Zkušenosti z minulých povolování přitom ukazují, že vyřizování rozkladu trvá běžně přes půl roku, na což upozornily v minulosti například Děti Země.
Stavební povolení pro úsek Smiřice – Jaroměř řeší úřady od roku 2013, ministerstvo dopravy ho vydalo nakonec loni na začátku prosince. Následně Ředitelství silnic a dálnic i uzavřelo smlouvu se stavební společností Porr .

ŘSD na svých stránkách uvádí, že stále počítá se zahájením stavby v březnu letošního roku.  V lednu aktualizovaný materiál ale současně potvrzuje, že nemá stále všechny potřebné pozemky. V trase už probíhá archeologický průzkum.

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Pedro
Host
Pedro

To je pořád stejná písnička… Byl jsem zvědavý, na koho to ŘSD svede tentokrát, až se zase nebude stavět. U Přerova si stěžují na archeology. Pravda, nemají ještě pořád všechny pozemky ani všechna povolení, ale vždycky si najdou někoho, na koho se vymluví. To je asi to jediné, v čem jsou opravdu dobří.

Liberal shark
Host
Liberal shark

Koukám, že ŘSD opakuje stále stejné chyby ….

petr.r
Host
petr.r

Kučera nestačí aby to bylo na nástěnce 14 dní? Díváte se do datové schránky?