Letectví

Přes Atlantik míří další dopravce s 737-8 MAX. WestJet slibuje letenky v řádu tisíců korun

Boeing 737-8 MAX společnosti WestJet. Foto: WestJet
Boeing 737-8 MAX společnosti WestJet. Foto: WestJet

Již tak silně konkurenční doprava přes Atlantik přilákala dalšího hráče s úzkotrupým letadlem. Kanadská nízkonákladová společnost WestJet spustí v létě nové přímé spojení z Halifaxu do Londýna a Paříže. Konkurovat bude hlavně cenou. Nejlevnější jednosměrné letenky začínají na úrovni lehce přes tři tisíce korun.

Firma start linek oznámila dnes v tiskové zprávě. Na trasu nasadí nová letadla Boeing 737-8 MAX.  Je tak dalším dopravcem, který bude létat přes Atlantik s úzkotrupým letadlem. Norwegian používá A320 a A321neo, Norwegian 737-8 MAX. Díky kratší vzdálenosti do Halifaxu z Evropy bude WestJet prvním dopravcem, který spustí s tímto typem letadla spojení z kontinentální Evropy. Ostatní létají z Velké Británie, Irska či Islandu. V minulosti byly i delší lety s úzkotrupými letadly, šlo ale o letadla s nižší kapacitou sedaček. WestJet létá přes Atlantik ještě s Boeingem  737-800 ze St. John´s do Dublinu.

Viceprezident WestJetu Ed Sims plány označil za důkaz ambice dopravce stát se hráčem s globální sítí. „Je to investice, která nám pomůže odstartovat další lety a rozšířit naši přítomnost v Halifaxu,“ dodal Sims.

WestJet v tiskové zprávě uvedl, že ceny za jednosměrnou letenku do Paříže či Londýna začnou na 199 kanadských dolarech, tedy zhruba 3300 korun. Tak levné letenky jsou ale v systému aktuálně jen z Kanady. Zpáteční letenku lze ale pořídit běžně pod deset tisíc korun. WestJet bude létat do Paříže od 31. května denně, od 29. dubna denně z Halifaxu do Paříže. V případě Paříže trvá let přes Atlantik 7 hodin a 15 minut, zpět 6 hodin a 5 minut.

Štítky
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Víťa
Host
Víťa

Travel Service letos do Karibiku se 737čkou nelétá? 🙂

Nojva
Host
Nojva

Jo, ale s mezipřistáním kvůli dotankování

Petr
Host
Petr

Mně to zase jako taková pecka nepřijde, běžně jsou zpáteční letenky v akcích okolo 8 tisíc, teď za necelých 8 třeba přímo z Berlína atd. Jestli oni začínají jednosměrnou za 3300, tak to je OD 6600. Plus nějaké nízkonákladové poplatky apod.

Martin S.
Host
Martin S.

Taky bych Vás chtěl opravit, přes Atlantik „úzkotrupě“ rozhodně nelétá jen Norwegian a WOW Air. Dále jsou to například SAS, United, Icelandair či American Airlines.

Jaroslav
Host
Jaroslav

American taky se 757, například EDI-JFK, DUB-JFK, apod.
Úzkotrupá letadla na cestách přes Atlantik pravidelně využívá ještě Primera (nově několik linek z Paříže, Londýna, …), British Airways (LCY-JFK), Openskies (ORY-NYC), Aer Lingus (757 ze Shannonu), Delta na mnoha trasách se 757, je toho opravdu víc… Dřív (cca 5 let zpět) létaly se 737 například aerolinky Sun Country (MSP-LGW s technickým stopem v Ganderu) nebo ASL Airlines z Paříže přes Glasgow do Halifaxu.

Martin S.
Host
Martin S.

Re: to je v pořádku jde o doopravdy malou chybu. 🙂 díky za zpravodajství

Jaroslav
Host
Jaroslav

Westjet létá transatlantické lety se 737 už několik let po sobě, byl jednou z prvních aerolinek (Dublin – St. John’s)…