Autobusy Doprava ve městě

Mostecký dopravní podnik odebere poslední pětici busů od SOR

Městský autobus SOR NB. Autor: SOR Libchavy
Městský autobus SOR NB. Autor: SOR Libchavy

Dopravní podnik měst Mostu a Litvínova odebere příští rok poslední pětici dvanáctimetrových autobusů od výrobce SOR Libchavy. Obě strany uzavřely v roce 2015 rámcovou smlouvu na celkem 15 busů, dopravce zatím odebral deset. Nákup posledních pěti potvrdily minulý týden podpisem dílčí smlouvy, vyplývá z věstníku veřejných zakázek.

Celkový objem zakázky činí téměř 69 milionů; jde o největší investici podniku do obnovy vozového parku za poslední léta. Dalšími zájemci o zakázku byly Iveco a Solaris.

Dopravní podnik měst Mostu a Litvínova provozuje v rámci MHD pět tramvajových linek, dvacet autobusových linek a čtyři školní autobusové linky. Ve stavu má 49 tramvají a 89 autobusů. V investičních plánech podniku je mimo jiné i modernizace tramvajové tratě mezi Mostem a Litvínovem.

3 komentáře

Klikni pro vložení komentáře
  • Tramvajová trať mezi městy Most a Litvínov kolem velké chemické továrny a rafinerie v Záluží (Chemopetrol – Unipetrol a Chempark ) existuje. Kdysi mezi těmito městy jezdil trolejbus.

    • Obnovou je v textu myšlena rekonstrukce, modernizace, oprava … ale uznávám, že to může být zavádějící a upravuji. Díky za reakci.

Newsletter

Partneři


Konference Doprava 2018

Výběr editora