Infrastruktura Stavebnictví

Metrostavu stouply tržby o desetinu, více než třetina plyne z ciziny

Metrostav staví most přes jeden z norských fjordů. Autor: Metrostav
Metrostav staví most přes jeden z norských fjordů. Autor: Metrostav

Stavební společnost Metrostav vykázala za loňský rok tržby 19,56 miliardy korun, což představuje meziroční nárůst o 11 procent. Čistý zisk naopak klesl o 21 procent na 392,9 milionu. Firma to oznámila po dnešní valné hromadě. Metrostav je dle tržeb jedničkou českého stavebního trhu.

Více než třetinu obratu firma tvoří na zahraničních projektech, zejména v Polsku, Německu, Norsku, na Islandu, ve Finsku, ale i v Turecku a Bělorusku. Staví například metro v Helsinkách nebo tunely na Islandu. V tuzemsku je největší akcí firmy budování tunelů Ejpovice na čtvrtém koridoru.

Valná hromada schválila vyplacení podílu na zisku akcionářům ve výši téměř 170 milionů korun. Stejně jako v loňském roce připadne tedy na akcii 21,50 korun. Zbylých 222,9 miionu převede společnost na účet nerozděleného zisku.

Přidat komentář

Klikni pro vložení komentáře

Diskuse pod články deníku Zdopravy.cz slouží pouze ke slušné výměně názorů. Prosíme diskutující, aby se vyvarovali vulgarismů a urážek jakéhokoliv druhu. Za obsah diskusí je zodpovědný vydavatel, který si proto vyhrazuje právo urážlivé, vulgární a jinak nevhodné příspěvky smazat bez dalšího upozornění. Děkujeme, že nemusíme mazat. Vaše redakce.

Newsletter

Partneři


Výběr editora