Letectví

Lufthansa končí po desítkách let se žlutou na letadlech, přemaluje je do modré a bílé

Nová podoba letadel Lufthansa. Foto: Lufthansa
Nová podoba letadel Lufthansa. Foto: Lufthansa

Dvojka mezi evropskými aerolinkami podle počtu cestujících chystá po desítkách let zásadní změnu své image. Z letadel zmizí sytě žlutá barva a nahradí ji nový odstín modré.

Lufthansa měla původně nové zbarvení letadel oznámit až 7. února, během včerejška ale utekly první snímky boeingu 747-8i v novém nátěru na internet. Dnes má přeletět z lakovny v Římě do Frankfurtu. Firma pak oficiálně oznámila na svém twitterovém účtu, že skutečně mění své barevné schéma.

Aerolinka nechce svoji žlutou barvu úplně odstranit, má zůstat například na letištích nebo na palubních lístcích. Letadla ale už budou pouze kombinací modré a bílé. Podle šéfa aerolinky Carstena Spohra potrvá přemalování všech letadel 8 let. Stávající podoba je z roku 1988. Pták v logu (jeřáb) je dosud na žlutém pozadí, nově bude na modrém.

Změna budí na sociálních sítích velké emoce, podle řady uživatelů budou letadla výrazně nudnější, než dosud.

Štítky

3 komentáře

Klikněte pro vložení komentáře

Diskuse pod články deníku Zdopravy.cz slouží pouze ke slušné výměně názorů. Prosíme diskutující, aby se vyvarovali vulgarismů a urážek jakéhokoliv druhu. Za obsah diskusí je zodpovědný vydavatel, který si proto vyhrazuje právo urážlivé, vulgární a jinak nevhodné příspěvky smazat bez dalšího upozornění. Děkujeme, že nemusíme mazat. Vaše redakce.

  • Já měl pocit, že 747-8 se v osobní verzi již nevyrábí (resp. jsem to četl snad i zde).

    Nové zbarvení je pěkné (decentní).

  • To zas nějaký kreativec potřeboval obhájit svojí existenci, tak vymyslel rebranding 🙁 a u Lufthansy je to fakt škoda. 🙁

  • Je to škoda. Něco jako když ČSA změnily své livery na to současné. U Lufthansy to alespoň není taková totální změna jako u ČSA, byť i v tomto případě to je změna zásadní.