Autobusy Letiště Železnice

Leo Express zrušil minibusovou linku mezi hlavním nádražím a pražským letištěm

Minibus společnosti Leo Express na pražském hlavním nádraží. Foto: Leo Express
Minibus společnosti Leo Express na pražském hlavním nádraží. Foto: Leo Express

Ani ne rok vydržela minibusová linka společnosti Leo Express, která spojovala pražské hlavní nádraží a Letiště Václava Havla. Firma nejprve v dubnu omezila část spojů, od začátku května ji zrušila úplně.

Vyplývá to z informací, které firma zveřejnila na svých webových stránkách.  Od dubna zrušila nejprve dva páry spojů, od května dalších pět párů. Na stránkách jako důvod uvádí provozní důvody, na dotazy zaslané deníkem Zdopravy.cz společnost nereagovala.

Linka není už ani v rezervačním systému dopravce, vyhledávač na stránkách firmy nabízí spojení z pražského letiště autobusy společnosti FlixBus do stanic Na Knížecí nebo Roztyly. Jízdní řády ze stránek dosud nezmizely. Mezi hlavním nádražím a letištěm dál jezdí Airport Express. Ten provozují společně České dráhy, Ropid a DPP.

Leo Express linku spustil loni v červenci. Výhodou byla cesta přímo k vlaku, v centru nabízela firma vyzvednutí na konkrétní adrese. Časy byly nastavené tak, aby navazovaly na vlak.

Už v dubnu Leo Express zrušil jeden ze tří párů spojů na lince mezi Ostravou a Krakovem, po trase obsluhuje i krakovské letiště.

11 komentářů

Klikni pro vložení komentáře
 • Bureš se chystá prolít dopravce penězi daňových poplatníků skrze skoro zadáčo cesty pro seniory a študenty, navíc doprava stále roste a obsazenost na klíčových trasách stoupá. Spíše čekám, že i leo se dostane možná už letos do černých a i ceny jízdenek půjdou nahoru. Do fin. krize bude pohoda lahoda ráj, pak žuchnou všichni, až jim dojdou prašule a přijdou do hry silní hráči a ne tihleti nadšenci (Leo, Ján_čurá), či státní moloch dluhotvor. Uvidíme jak to bude dál, až se to pak rozkrájí včetně infrastruktury.

 • Je to tak, tenhle ztrátový dopravce bude pravděpodobně první oběť liberalizace…

  • Nebude a to z toho jednoho prostého důvodu. HAMÉ. To je to co živý nesmyslný nápady a podnikání jednoho podnikavého synáčka….

  • Jeho otec už ale Hamé prodal – a z těch peněz zaplatil synátorovi tramvaje.

  • Michal:
   No, a dál už údajně synáčkovy výstřelky příliš dotovat nechce …

 • Nicméně velkorysé plány na převzetí většiny mezinárodních spojů jistě platí.

  To je fakt komik. Ať to prodají , jsou k smíchu.

Newsletter

Partneři


Výběr editora