Dopravci Železnice

Lahůdka pro železniční fanoušky. 115 tunelů a 616 mostů Rhétské dráhy za 750 korun na den

Wiesenský viadutk na trati mezi Filisurem a Davosem je nejvyšší v celé síti Rhätische Bahn. Foto: RhB
Wiesenský viadukt na trati mezi Filisurem a Davosem je nejvyšší v celé síti Rhätische Bahn. Foto: RhB

Rhétská dráha (RhB) a švýcarská centrála cestovního ruchu Switzerland Tourism přichystaly na příští dny unikátní nabídku pro české fanoušky železnice. Na veletrhu Holiday World budou prodávat denní jízdenky platné v celé síti železnice zapsané v seznamu světového dědictví UNESCO za zvýhodněnou cenu 750 korun.

O nabídce informoval Switzerland Tourism na svých stránkách. Lístky je kromě veletrhu možné objednat i přímo u českého zastoupení na webu MojeSvycarsko.com, podmínkou je ale uvedení hesla „Zdopravy.cz“ do objednávkového formuláře, na jednu e-mailovou adresu je možné objednat 2 jízdenky. (prodej byl v neděli 18.2. ukončen)

Běžná cena je 75 franků, tedy zhruba 1650 korun. Jízdenka platí na všechny vlaky v síti RhB včetně panoramatického vlaku Bernina a Glacier Express. Jízdenka je otevřená až do konce října a platí jeden kalendářní den od označení na nádraží. Při koupi tak máte
naprostou flexibilitu, kdy do Švýcarska pojedete. Děti do 6 let cestují zdarma, pro starší se vyplatí koupit denní jízdenku na místě, je za 16 franků.

Rhätische Bahn provozují vlaky v kantonu Graubünden na kompletně elektrifikované úzkokolejce s metrovým rozchodem. Celková délka sítě je 386 kilometrů včetně 115 tunelů a více než stovek mostů. Úsek mezi Thusisem a italským Tiranem je jednou ze tří železnic na světě, které jsou zapsány v seznamu světového dědictví UNESCO. Na trase překonává například průsmyk Bernina ve výšce 2 253metrů. Celou trať je možné projet i virtuálně v Google Street View.

Železniční fanoušci mohou využít i přímé spojení z Prahy do Švýcarska nočním vlakem, pro cestu k síti RhB stačí jeden přestup v Sargans.

Štítky

15 komentářů

Klikni pro vložení komentáře
 • Denní jízdenku je možné koupit pouze k Halbtax, takže na toto se vztahuje výjimka, že jejich průkazku mít nemusím?

  • Jan Sůra: díky, super. Psal jsem totiž na FCB Rhätische Bahn a tam se Halbtax pořád oháněli. Dám Váš zajímavý příspěvek i na vlaky.net

 • No já nevím. Sám jsem na tu stránku vlezl, ale nikde jsem nenašel sekci, kde bych měl povinně zadat heslo, které je zde uváděno.

  Naopak tam píšou:

  Na jednu emailovou adresu je možno zakoupit pouze 2 ks jízdenek s platností do 28. 10. 2018, do objednávkového formuláře je nutné vložit kód zaslaný v posledním newsletteru (prosinec 2017), který si můžete objednat i dodatečně na e-mailové adrese stprag@switzerland.com.

  No pořád i tak nechápu, kam jako? Do poznámky?

  • Ano, do poznámky při objednávce přes e-shop nebo e-mailem

 • Jsem asi slepý, ale ten formulář kterým to lze objednat je někde v tom článku na odkazovaném webu a já ho jen nevidím, nebo hledám na špatném místě?

 • Jo, Rhétská dráha je vážně nádherná. Určitě doporučuju navštívit!

 • Osobně si myslím, že na procestování Švýcarska je nejvhodnější interrail, který je velmi výhodný. Když tam člověk jede, tak snad si toho trochu projede víc že? K interrailu si již je doplatíte místenku, která činí u Glacier express v létě asi 33 franků a u Bernina express 14 franků, pokud si to ještě dobře pamatuji. Na rhénskou dráhu jinak místenky nepotřebujete, tedy nic doplácet nemusíte. Na focení jsou nejlepší v létě v zadu na normáních vlací rhénské dráhy tzv. vyhlídkové dřevěné otevřené vagony.

  • Když si koupím výše uvedenou jízdenku, do Glacier Expressu potřebuji ještě místenku, nebo stačí jen jízdenka?

   Děkuji

  • Přiznám se Lukaši, že jsem to nikde nezahlédl. Ale oba tyto zmiňované expresy jsou povinně místenkované a i jako interrail platí na tyto expresy, ale je nutno dokoupit místenku, která je za globální cenu. Tedy předpokládám, že tohle bude stejný případ.

  • Děkuji za odpověď, taky si myslím, že to bez místenky v Glacier Expressu nepůjde…ale i tak to je lákavá nabídka 🙂

Newsletter

Partneři


Výběr editora