Infrastruktura Železnice

Kompletní výluka v Žitavě začne o týden dříve, pak už definitivně skončí

Siemens Desiro společnosti Länderbahn v Žitavě. Foto: Jan Sůra
Siemens Desiro společnosti Länderbahn v Žitavě. Foto: Jan Sůra

Německý správce železnice DB Netz finišuje s velkou modernizací železniční stanice v Žitavě, kvůli které už od srpna nejezdí mezi Hrádkem nad Nisou a Žitavou vlaky.

Dopravcům už potvrdil, že 10. února by měly vlaky jezdit bez omezení. Do té doby čeká cestující jiné omezení: kompletní výluka všech vlaků v Žitavě, která bude o týden delší, než byl původní plán.

Pro cestující to znamená další komplikace, zejména pokud chtějí jet z Liberce dál za Žitavu, například do Varnsdorfu či Drážďan. Zatímco dosud se výluka týkala směru z Hrádku nad Nisou, od 27. ledna neprojede Žitavou jediný vlak. Provoz se obnoví až 10. února.
Dopravce Trilex na svých stránkách už zveřejnil aktualizovaný jízdní řád.

Upozorňuje hlavně cestující z Liberce do Drážďan, že oproti současnému jízdnímu řádu musí odjet dříve z Liberce, než dosud. Pouze v sobotu pojede expresní autobusový spoj z Hrádku nad Nisou až do Ebersbachu, který navazuje na vlak do Drážďan.

Přidat komentář

Klikněte pro vložení komentáře

Diskuse pod články deníku Zdopravy.cz slouží pouze ke slušné výměně názorů. Prosíme diskutující, aby se vyvarovali vulgarismů a urážek jakéhokoliv druhu. Za obsah diskusí je zodpovědný vydavatel, který si proto vyhrazuje právo urážlivé, vulgární a jinak nevhodné příspěvky smazat bez dalšího upozornění. Děkujeme, že nemusíme mazat. Vaše redakce.