Autobusy Doprava ve městě Zprávy

Iveco vyrobí ve Vysokém Mýtě 400 autobusů pro Pobřeží slonoviny

Iveco Crossway. Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář
Iveco Crossway. Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář

Společnost Iveco Bus zaznamenala výrazný úspěch v Africe, když podepsala kontrakt na dodávku 450 autobusů pro Abidžan v Pobřeží slonoviny. Oznámila to dnes v tiskové zprávě.

Výrobce dodá do západoafrického státu 400 dvanáctimetrových vozidel Crossway Low Entry a 50 osmnáctimetrových autobusů Crealis na zemní plyn (CNG). Nové autobusy si objednal veřejný dopravce Sotra, který tím fakticky zdvojnásobuje svůj vozový park.

Iveco Crealis. Autor: Iveco Bus
Iveco Crealis.
Autor: Iveco Bus

Kontrakt má přitom zásadní českou stopu, 400 autobusů Crossway sjede z linek v tuzemské fabrice Iveca ve Vysokém Mýtě. Crealisy na plyn vyrobí dělníci ve francouzském Annonay. Podle Iveca jde o vůbec první dodávku autobusů na CNG na africký kontinent. Vozy Crealis ve verzi CNG jezdí například v Bologni, Nancy, Le Mans nebo v Baku.

„Velice nás těší, že si Sotra vybrala nás a tím potvrdila silnou politickou vizi modernizace a posilování abidžanské veřejné dopravy pomocí trvale udržitelného řešení,“ uvedl viceprezident Iveca Sylvain Blaise. Vozy budu dodávány do Abidžanu od poloviny letošního roku.

Přidat komentář

Klikněte pro vložení komentáře

Diskuse pod články deníku Zdopravy.cz slouží pouze ke slušné výměně názorů. Prosíme diskutující, aby se vyvarovali vulgarismů a urážek jakéhokoliv druhu. Za obsah diskusí je zodpovědný vydavatel, který si proto vyhrazuje právo urážlivé, vulgární a jinak nevhodné příspěvky smazat bez dalšího upozornění. Děkujeme, že nemusíme mazat. Vaše redakce.