Cestovní ruch Letecké společnost Letectví

Emirates vrací do Prahy 1. třídu, na linku Praha – Dubaj bude posílat A380 pro méně lidí

Emirates v první třídě lákají na privátní kabinky. Foto: Emirates
Emirates v první třídě lákají na privátní kabinky. Foto: Emirates

Start druhého spoje společnosti Emirates mezi Prahou a Dubají přinese od 1. července jednu velkou změnu v nabídce. Emirates začnou nabízet opět lety v 1. třídě.

První třída, která z nabídky dopravce zmizela v Praze loni, bude od července u obou letů z Prahy. Odpoledne v A380, večer pak Boeingu 777-300ER.

Boeing 777 v konfiguraci tří tříd bude na této trase operován od 1. července 2018. Stejně tak znovu uvedeme na lince Dubaj – Praha i letoun A380 v konfiguraci tří tříd. Nasazení tohoto letadla bude záležet na aktuálních požadavcích flotily a zájmu zákazníků, nemůžeme tedy nyní potvrdit, na jak dlouho zde tento letoun budeme mít,“ uvedly Emirates v odpovědi na dotaz deníku Zdopravy.cz.

Aerolinka, které je největším provozovatelem letadel A380 na světě, má tyto stroje ve třech konfiguracích: s 489, 517 nebo 615 sedačkami. 489 a 517 míst je v letadlech s první třídou, v Praze se poslední měsíce objevuje pouze letadlo pro 615 lidí, ve kterém oproti jiným verzím chybí nejen první třída, ale i část sedaček v byznysu. I tak ale měly Emirates někdy problém s převisem poptávky. Airbus se dvěma třídami zatím Emirates plánují na letech do Prahy do konce června. S nasazením dalšího letadla už firma nebude muset řešit kapacitní problémy a může do Prahy poslat „menší“ letadlo.

Letenka v první třídě u Emirates stojí zhruba dvakrát tolik než v byznys třídě a zhruba osminásobek ceny letenky v ekonomické třídě. První třída u Emirates získala v roce 2017 cenu jako nejlepší na světě v hodnocení SkyTrax, cestujícím nabízí například možnost privátních kabin. První třídu v Praze aktuálně nabízí na palubě pouze Korean Air.

Přidat komentář

Klikni pro vložení komentáře

Diskuse pod články deníku Zdopravy.cz slouží pouze ke slušné výměně názorů. Prosíme diskutující, aby se vyvarovali vulgarismů a urážek jakéhokoliv druhu. Za obsah diskusí je zodpovědný vydavatel, který si proto vyhrazuje právo urážlivé, vulgární a jinak nevhodné příspěvky smazat bez dalšího upozornění. Děkujeme, že nemusíme mazat. Vaše redakce.

Newsletter