Autobusy Doprava ve městě

DPP na část zavřeného Libeňského mostu zajede autobusy, zkrátí pěší trasu o polovinu

Schéma náhradních autobusů v oblasti Libeňského mostu. Foto: DPP
Schéma náhradních autobusů v oblasti Libeňského mostu. Foto: DPP

Dopravní podnik hlavního města Prahy (DPP) zavede od pondělí 29. ledna provoz nové linky X25, která zkrátí částečně trasu, kterou musí přes zavřený Libeňský most chodit lidé pěšky.

Nová linka bude zajíždět od Palmovky do části Libeňského mostu, kam auta ještě mohou jezdit. Na druhé straně už jezdí autobusové linky 156 a X156. Vzdálenost mezi konečnou linky X25 a zastávkou 156 a X156 na začátku Libeňského mostu bude 450 metrů, dosud lidé musí chodit mezi Palmovkou a druhým koncem mostu zhruba kilometr.

DPP tím chce zlepšit dopravní obslužnost a přestupní vazby v oblasti a minimalizovat docházkovou vzdálenost z obou stran most. DPP zatím neuvedl, jak často mají autobusy jezdit.

Na uzavírku už zareagovala společnost Rekola, která na obě strany mostu instalovala stojany se svými sdílenými koly.

Přidat komentář

Klikněte pro vložení komentáře

Diskuse pod články deníku Zdopravy.cz slouží pouze ke slušné výměně názorů. Prosíme diskutující, aby se vyvarovali vulgarismů a urážek jakéhokoliv druhu. Za obsah diskusí je zodpovědný vydavatel, který si proto vyhrazuje právo urážlivé, vulgární a jinak nevhodné příspěvky smazat bez dalšího upozornění. Děkujeme, že nemusíme mazat. Vaše redakce.