Letectví

Další linka do Londýna. easyjet jde proti Flybe, začne létat na Southend

Airbus A320 společnosti easyJet. Foto: easyJet
Airbus A320 společnosti easyJet. Foto: easyJet

Dvojka mezi evropskými nízkonákladovými společnostmi začne létat už na třetí londýnské letiště. EasyJet od konce července začne létat na letiště London Southend.

Firma dnes vstup na novou trasu oznámila v tiskové zprávě. Zatím nejde o příliš velkou expanzi, nově bude létat jen dvakrát týdně v pondělí a v pátek. Z Londýna bude léta v 7:25, z Prahy v 10:50.

Po v říjnu zrušené lince do Paříže se vrátí easyJet na celkem 10 tras, které z Prahy nabízí. Dopravce se počty cestujících v Praze pohybuje na pravidelných linkách pravidelně na stupních vítězů. Firma dnes oznámila, že za posledních dvanáct měsíců v Praze přepravila 1,2 milionu cestujících, o 11 % více, než před rokem.

„Nová linka z Prahy na Southend nabídne pasažérům cestujícím do britské metropole další možnosti kromě existujících spojů, které létají na londýnská letiště Gatwick a Stansted,“ řekl Ali Gayward, manažer společnosti easyJet pro Velkou Británii.

Na letiště Southend létá z Prahy FlyBe, které zatím provozují lety pětkrát týdně, od letního letového řádu každý den. Zatím nepříliš využívané letiště má řadu příznivců, protože není tak velké, jako ostatní v Londýně a má pohodlné vlakové napojení do centra města.

Londýn je z Prahy nejčastějším cílem všech letů a cestujících, od konce října má Praha spojení se všemi londýnskými letišti. Nově v zimním letovém řádu začaly létat British Airways na letiště City.

6 komentářů

Klikni pro vložení komentáře

Newsletter

Partneři


Konference Doprava 2018

Výběr editora