Železnice Železniční průmysl

Čtvrtmiliardovou zakázku na opravy vozů Českých drah vyhrál Pars nova

Vůz Bdmpee, České dráhy, foto: Zdopravy.cz/Jan Sůra
Vůz Bdmpee, České dráhy, foto: Zdopravy.cz/Jan Sůra

Společnost Pars nova patřící do skupiny Škoda Transportation vyhrála zakázku Českých drah na periodické opravy osobních vozů s podvozky GP200 po modernizaci. V soutěži porazila Krnovské opravny a strojírny.

Vyplývá to z údajů, které České dráhy zveřejnily ve věstníku veřejných zakázek a na profilu zadavatele. České dráhy soutěžily vyvazovací oprav na 40 vozů Bdmpee a 64 vozů Bbdgmee.

Jde o rámcovou smlouvu, podle které může Pars nova provést až 104 vyvazovacích oprav. Soutěž se hodnotila podle ceny za jednu opravu: Pars nova nabídla 2,296 milionu korun za opravu bez DPH, Krnovské opravby a strojírny 2,467 milionu korun. Žádné další soutěže na periodické opravy jiných vozidel aktuálně České dráhy vypsané nemají.

7 komentářů

Klikni pro vložení komentáře

Diskuse pod články deníku Zdopravy.cz slouží pouze ke slušné výměně názorů. Prosíme diskutující, aby se vyvarovali vulgarismů a urážek jakéhokoliv druhu. Za obsah diskusí je zodpovědný vydavatel, který si proto vyhrazuje právo urážlivé, vulgární a jinak nevhodné příspěvky smazat bez dalšího upozornění. Děkujeme, že nemusíme mazat. Vaše redakce.

Newsletter

Partneři


Výběr editora