Železnice Železniční průmysl

Čtvrtmiliardovou zakázku na opravy vozů Českých drah vyhrál Pars nova

Vůz Bdmpee, České dráhy, foto: Zdopravy.cz/Jan Sůra
Vůz Bdmpee, České dráhy, foto: Zdopravy.cz/Jan Sůra

Společnost Pars nova patřící do skupiny Škoda Transportation vyhrála zakázku Českých drah na periodické opravy osobních vozů s podvozky GP200 po modernizaci. V soutěži porazila Krnovské opravny a strojírny.

Vyplývá to z údajů, které České dráhy zveřejnily ve věstníku veřejných zakázek a na profilu zadavatele. České dráhy soutěžily vyvazovací oprav na 40 vozů Bdmpee a 64 vozů Bbdgmee.

Jde o rámcovou smlouvu, podle které může Pars nova provést až 104 vyvazovacích oprav. Soutěž se hodnotila podle ceny za jednu opravu: Pars nova nabídla 2,296 milionu korun za opravu bez DPH, Krnovské opravby a strojírny 2,467 milionu korun. Žádné další soutěže na periodické opravy jiných vozidel aktuálně České dráhy vypsané nemají.

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Pavel Hromek
Host
Pavel Hromek

Tyhle „rekonstruované „osobní vozy-tedy Bdmtee potřebují i jinou opravu….Tedy-upravit neustálé se otevírání „automatických“ dveří z představku vozidla do interiéru,někdy nejdou otevřít vůbec,jindy stačí,aby se cestující sedící u dveří trochu pohnul a hned se otevřou ad.nedostatky.Také přechodové „automatické“ dveře mnohdy nefungují,nejdou např.vůbec zavřít.Nedávno jsem cestoval těmito vozy na Metropolitanu do Nových Zámků a ve voze,ve kterém jsem seděl,se nešlo ani na jednom WC zamknout-ulomená vnitřní západka…

VRT
Host
VRT

Kapříci připluli! Chudák cestující. zPras to znova.

J
Host
J

Zpras (to) znova

Ondra
Host
Ondra

No když to vyhrál pars, tak to zase budou rekonstrukce. Ach jo.

Los Prinos
Host
Los Prinos

Přesně tak.

Koudsk
Host
Koudsk

Aneb zPrARS to znova 🙂

TT
Host
TT

Jedná se o opravy, ne rekonstrukce….

David
Host
David

A jak to vypadá s těmi soutěžemi na WiFi do těch vagónů?