Dopravci Infrastruktura Železnice

Budoucnost brněnského nádraží: varianty dopravců a SŽDC rozhodne ministerstvo

Brno, hlavní nádraží. Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář
Brno, hlavní nádraží. Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář

Více než tři hodiny řešili dnes zástupci Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) a sdružení železničních nákladních dopravců ŽESNAD.cz spor o to, jak by měl vypadat budoucí Železniční uzel Brno (ŽUB). Nákladní dopravci požadují, aby došlo k oddělení nákladní a osobní dopravy.

Definitivní vyřešení dnešní debata ale nepřinesla, na řadě bude teď ministerstvo dopravy. „Jednání bylo konstruktivní a každá strana předložila  varianty řešení . Bude prověřená naše varianta. Dohodli jsme se, že o dalším procesnim postupu rozhodne ministerstvo dopravy,“ řekl výkonný ředitel ŽESNAD.cz Oldřich Sládek. Podle něj jsou jednání na dobré cestě.

Nákladní dopravci se nevymezují ani proti přesunu či setrvání nádraží v současné poloze, upozorňují ale na fakt, že se při rostoucím provozu nákladní dopravy do Brna kapacitně nevejdou. Požadují proto zachování oddělení trati pro nákladní vlaky, jako je tomu dosud.

Debaty o budoucnosti brněnského nádraží se dostaly v týdnu i na půdu Sněmovny, podvýbor pro dopravu ale nakonec nepřinesl žádné usnesení. Konečné slovo bude mít vláda, centrální komise ministerstva dopravy zatím nerozhodla a na svém posledním zasedání uložila SŽDC, aby připomínky dopravců zapracovala.

Přidat komentář

Klikni pro vložení komentáře

Diskuse pod články deníku Zdopravy.cz slouží pouze ke slušné výměně názorů. Prosíme diskutující, aby se vyvarovali vulgarismů a urážek jakéhokoliv druhu. Za obsah diskusí je zodpovědný vydavatel, který si proto vyhrazuje právo urážlivé, vulgární a jinak nevhodné příspěvky smazat bez dalšího upozornění. Děkujeme, že nemusíme mazat. Vaše redakce.

Newsletter

Partneři


Výběr editora